Presunúť na hlavný obsah

Keď sú roky navyše veľkým plus: Prečo je sex väčším zážitkom vo vyššom veku?

Partnerské vzťahy

Hovorí sa, že čím sme starší, tým je náš sex kvalitnejší. Je to naozaj tak a čo to spôsobuje? Zisťovali sme za vás.


Je dosť veľká pravdepodobnosť, že vek pre ten najlepší sex vo vašom živote, vás ešte len čaká. Áno, hoci sa to môže zdať na prvý pohľad absurdné. Práve vekom si totiž dokážeme podľa odborníka skutočne vychutnať všetko, čo k nemu patrí. A treba na to aj istú emočnú zrelosť.

So zmenou hodnôt a priorít prichádza aj zmena v pohľade na intimitu

"Sex je absolútne prirodzená potreba všetkých živých tvorov a preto by sme sa tomu mali venovať vždy, keď máme na to chuť, samozrejme, ak máme partnera, tak si na to vyberáme výlučne jeho. Ale k otázke, je dokázané, že najlepší sex, čo sa týka veku, máme až po štyridsiatke, konkrétne číslo je okolo 46 rokov, ako u mužov, tak i u žien."

Neprehliadnite: Veľký erotický horoskop. Týchto päť znamení to v spálni vie poriadne roztočiť

"Sexuálny život už vtedy totiž nevnímame cez kvantitu, ale preferujeme kvalitu. Viem, čo sa nám, páči, čo nie a nebojíme sa to už povedať nahlas. Záleží nám aj na pôžitku našej polovičky. Samozrejme, tým, že aj emočne dozrejme, vnímame milovanie už skôr ako zážitok než fyzickú potrebu," vysvetľuje Milan Višňovský, sexuológ. 

A dokazujú to aj mnohé páry, ktoré sa s týmto tvrdením stotožňujú. "Náš sexuálny život sa zmenil po tom, ako deti dospeli a založili si svoje vlastné rodiny. Dovtedy sme ako keby s manželom nevedeli, na čo sa máme sústrediť. Či na našu prácu, či na deti. Pred päťdesiatkou sme ale úplne zmenili pohľad na svet."

"Začali sme si užívať život, jeden druhého a každý deň, všetko, čo nám priniesol. Vrátane zmeny v milovaní. Tak uvoľnení, ako sme teraz, sme neboli nikdy predtým," prezradila 48 ročná Eva.

Čítajte tiež: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

S jej názorom sa stotožňuje aj 45 ročný Gregor. "Úprimne náš sex s manželkou je najlepší v období posledných dvoch rokov. Mám pocit ako keby sme obaja vo všetkom dozreli. Nenaháňame sa tak ako kedysi, dokážeme si vychutnávať prítomnosť a sám mám na milovanie iný pohľad ako to bolo kedysi. Dokonca sa nám zvýšila aj frekvencia sexu, čo je podľa mňa tiež fajn."

Taktiež je pravda, že páry, ktoré sa milujú aspoň raz do týždňa, sú vo vzťahu viac spokojnejšie a vyrovnanejšie. Tak čo, súhlasíte aj vy? 

Má podľa Vás, vek vplyv na kvalitu sexu?

spolu hlasovalo 970 ľudí

Nie
47

- Najčítanejšie -