Presunúť na hlavný obsah

Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou? Nie je to príliš pravdepodobné, zhodujú sa odborníci

Partnerské vzťahy

Otázka, nad ktorou sa zamyslel každý. Do akej miery je v poriadku, ak sa bavíme s opačným pohlavím? Existuje skutočné, hlboké priateľstvo bez príťažlivosti alebo sa to skôr či neskôr prehupne?

Rozdielnosť mužského a ženského sveta v priateľstve si uvedomujeme už od detského veku. Slovom kamarát nám už naši starí rodičia či rodičia naznačovali, že sa jedná o chlapca, z ktorého sa pravdepodobne vykľuje frajer. Väčšinou sa síce mýlili a jednalo sa skutočne len o kamaráta, no napriek tomu nám podľa odborníkov odovzdávali dôležité posolstvo - a to, že priateľstvo medzi ženou a mužom nie je častým javom. 

Prečítajte si: Do akej miery sa k svojmu partnerovi hodíte? Vedci prišli s unikátnou kalkulačkou

Vzájomná príťažlivosť

Priateľstvo sa zakladá na niekoľkých atribútoch - spoločné záujmy, prostredie, názory, ale aj podobnosť povahových čŕt či nebodaj problémov. Všetky tieto veci nás dokážu spojiť s človekom akéhokoľvek pohlavia. Práve pri tom opačnom, ktoré nás priťahuje, to však často býva problém. Dôvodom je chémia, ktorou človek ovplýva. Či sa nám to páči a či nie, oči priateľa opačného pohlavia na nás v prvom rade pozerajú ako na neutrálnu osobu. To znamená, že ich mozog spracováva základné otázky typu - zdá sa mi táto osoba príťažlivá? Aký ma úsmev? Ako hodnotím jej postavu? Čo ma na nej priťahuje? Čo zasa nie? 

Čím viac času s človekom trávite, tým viac sa vaše city k nemu prehlbujú. Jednoduchá rovnica, ktorú netreba vysvetľovať. Práve to býva pri priateľstve problémom. Aj keď vás daná osoba nemusí fyzicky priťahovať, na jej blízkosť ste prirodzene zvyknutí a tým pádom vysielate signál do mozgu, že sa cítite dobre. To je už len krôčik od toho, aby ste sa nechali unášať atmosférou a túžbou dotknúť sa a dostať sa do bezprostrednej blízkosti človeka, o ktorom ste si mysleli, že je len kamarát.

Mohlo by vás zaujímať: Nemáte odvahu odviazať sa v spálni? Odborníci radia vyskúšať jednoduchý trik, ktorý vám okamžite pomôže

Muži podľa výskumu z roku 2017 vidia túto problematiku jednoducho. V kontakte so ženou je väčšina z nich podvedome preto, že túžia po vzťahu alebo aspoň po sexe. Neviniatkami nie sú ani samotné ženy, nakoľko vyše 40% opýtaných úprimne priznalo, že by nemali problém vyspať sa so svojím najlepším kamarátom. A to je už veľké číslo!

Netreba však zabúdať na to, že aj keď je priateľstvo nepravdepodobné, stále existujú výnimky. Väčšinou sa však jedná o dlhodobé priateľstvá, ktoré si spolu preskákali ťažkými skúškami. Ak má váš partner novú kamarátku, s ktorou trávi prehnane veľa času - mali by ste sa mať na pozore. A nielen vtedy, ale aj v prípade, že sa vo vašom okolí objaví nový chlap, ktorého zatiaľ beriete len za kamaráta...

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe