Presunúť na hlavný obsah

Film Sex v meste sa dočká pokračovania. Chystajú sa v ňom však zásadné zmeny

Lifestyle

Príbeh novinárky a obrovskej milovníčky módy poznajú azda všetky ženy na svete. Aj práve preto sa tvorcovia rozhodli dať filmu tretie pokračovanie, ktoré však, ako sa zdá, neprinesie očakávaný efekt.

Príbeh štyroch priateliek v New Yorku si získal už od prvej premiéry epizódy seriálu srdcia mnoho žien. Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte boli totiž skvelým zobrazením toho, že priateľstvo môže byť spojením skutočne rozdielnych pováh. Zatiaľ čo Carrie pracovala ako novinárka - freelancerka, Samantha zastávala vysokú pozíciu na PR oddelení, Miranda sa sústredila na kariéru v právnickej firme a Charlotte bola obrovskou milovníčkou umenia, ktorá v prvom rade túžila po stabilnej rodine. Tieto na oko rozličné ženy spájala jedna veľká, silná vec - a to láska k móde.

Šesť sérií seriálu Sex v meste sa stalo natoľko úspešnými, že sa tvorcovia rozhodli pokračovať - a 30 minútovým častiam dodali dva celovečerné filmy. Minulého roku sa začalo pošuškávať o treťom, no istý čas sa zdalo, že sa realizovať nebude. Jedna z hlavných predstaviteliek, Kim Catrall, ktorá stvárnila energickú milovníčku sexu Samanthu Jones, totiž natáčanie odmietla. Dôvodom boli konflikty, ktoré na pľaci vznikali. 

Prečítajte si: Nový seriál Emily in Paris spôsobil vo svete ošiaľ. Zamilovali si ho ľudia z celého sveta

Koronavírus a noví muži 

Dnes je isté, že sa Kim v pokračovaní teda neobjaví. Zatiaľ nie je isté, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia v snímke rozlúčia, no v pripravovanom filme nem skutočne žiadnu úlohu. Možnosť, že niekde odcestovala a je s priateľkami v kontakte, je tak vylúčená, aj keď je faktom, že sa vo filme bude spomínanať koronavírus a obmedzenia, ktorými si priateľky prešli. „Je to ako v skutočnom živote. Tento film má zobrazovať reálny scénar a ľudia nás v skutočnosti opúšťajú, nemáme tých istých priateľov navždy,'' vyjadril sa producent HBO na margo pripravovanej novinky. „Je pochopiteľné, že sa v 50-tich rokoch nebavíme s tými ľuďmi ako v 30-tke,'' dodal pre portál PageSix.

To sa mnohým ľuďom nepáči, pretože to bola podľa nich práve postavy Samanthy, ktorá dávala celej šou dôvtip. „Práve ona vniesla do šou emócie, je skutočnou hlavnou postavou,'' zneli komentáre na sociálnych sieťach.

Okrem Samanthy sa však po boku Carrie neobjaví ani ikonický pán Božský. Úlohu si nestrihne ani Mirandim manžel Stevie, ktorý sa v scénari nenachádza. Či tieto postavy taktiež odmietli účasť na natáčaní alebo v ňom ani nemali byť, je otázne. Na scéna sa však zjaví Aidan, bývalý partner a snúbenec Carrie, ktorého novinárka pobozkala v druhej časti filmu.

Neprehliadnite: Ak ste si mysleli, že sa narodila do bohatej rodiny, mýlite sa: Sarah Jessica Parker sa len naučila milovať svoje nedostatky

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe