Presunúť na hlavný obsah

Ak ste si mysleli, že sa narodila do bohatej rodiny, mýlite sa: Sarah Jessica Parker sa len naučila milovať svoje nedostatky

Zahraničné celebrity

Keď ste si doteraz mysleli, že sa narodila do prominentnej rodiny, veľmi sa mýlite. Jej rodičia neboli ani náhodou žiadni boháči. A prešla si v živote naozaj náročným obdobím. Pozrite sa spolu s nami, čo známu herečku v živote potrápilo a ako našla recept na šťastie.

Náročné detstvo a komplikovaná puberta jej pomohli nájsť samú seba

Nádherná Sarah Jessica Parker sa narodila 25. marca 1965 v Nelsonville v americkom štáte Ohio. Pochádza z ôsmich súrodencov. Ak ste sa doteraz domnievali, že sa narodila do prominentnej rodiny, veľmi sa mýlite. Jej rodičia neboli ani náhodou žiadni boháči. A detstvo mala mimoriadne náročné. Niekoľko rokov žili doma len zo sociálnej podpory a Sarah v niekoľkých rozhovoroch spomínala, že sa stávalo, že nemali ani elektrinu, či jedlo. Takisto mohla zabudnúť na vlastné oblečenie, alebo čokoľlvek, čo by bolo výlučne jej. Všetko dedila po súrodencoch. Dokonca ani na Vianoce nedostával darčeky.

Napokon sa jej rodičia rozviedli a ona prežila obdobie puberty s niekoľkými náhradnými otcami. Jej mama totiž nebola prototypom ideálnej matky. 

Roky bojovala so sebaodmiením a anorexiou. Najmä v čase, keď si našla konečne veľkú vášeň, ktorou bol balet, bola so svojim telom extrémne nepokojná. Pripadala si tučná, neformená a to aj napriek tomu, že vážila sotva 36 kíl. Nejedla takmer nič, len aby čo i len gram nepribrala a veľmi veľa cvičila a trénovala. Hoci mala problém s anorexiou, o ktorom v podstate vedela, jej vytrvalosť a talent jej pomohli k tomu, že sa  pretancovala až na dosky slávneho Broadwaya. Tam debutovala ako jedenásťročná. Následne z divadla, to bol už len krôčik k filmu. 

Neprehliadnite: V žilách jej koluje slovenská krv. Kto sú rodičia Angeliny Jolie, jednej z najkrajších žien sveta?

Jej prvá väčšia úloha bola v komédii Medové týždne vo Vegas, nasledoval Hókus Pókus, Rapsódia v Miami, Klub odložených žien a Ed Wood. Avšak až rok 1998 bol pre ňu zlomový. Práve v tom čase sa totiž zrodila postava Carrie Bradshaw, ktorá ju dostala na výslnie. 

„Hovorí sa, že nič netrvá večne. Sny sa menia, trendy prichádzajú a odchádzajú, ale priateľstvo nikdy nevyjde z módy.“

Práve úzky okruh priateľov jej opäť pomohol nájsť cestu späť. Vtedy začala aj chápať, že musí byť najskôr spokojná sama so sebou, aby ju začali zbožňovať aj ľudia okolo. Odrazu prestala vnímať svoj nos, krivé nohy a malé prsia, koré ju roky trápili ako problém.

Až keď začnete milovať samú seba, môže to urobiť aj svet

Prijala sa takou akou je a naučila sa žiť s vlastným telom. Sama to definovala ako akúsi silu ženstva, ktorú v sebe objavila, vďaka svojim nedokonalostiam. A odporúča to urobiť všetkým ženám. Pozrieť sa do zrkadla a prijať sa také, aké sú. 

Dnes žne jeden úspech za druhým, ženy zbožňujú jej štýl a outfity, v ktorých sa objavuje. No ona sama je v prvom rade manželkou a trojnásobnou mamou. Sarah má veľmi dobre upratené priority a vie, čo je v živote podstatné. Čo sa týka jej nerestí sú ňou podobne ako v kultovom filme známej predstaviteľky, jednoznačne topánky a čokoláda. Je vraj na nich závislá, čo sama o sebe vyhlasuje. Dnes navrhuje líniu topánok s vlastným logom a ženy jej kúsky absolútne milujú.

Prečítajte si: Jennifer Aniston priznala psychické ťažkosti. Už roky navštevuje terapeutku

- Najčítanejšie -