Presunúť na hlavný obsah

Taliansky krimiseriál na Netflixe Suburra: Rím v zajatí skazeného Vatikánu, skorumpovanej polície a mafiánskych bossov

Lifestyle

Taliansky krimiseriál Suburra rozpráva príbehy z Ríma, v ktorom sa odohráva krvavý boj o moc medzi mafiou, skazeným Vatikánom aj skorumpovanou políciou. Ak ste fanúšikom gangsterských filmov a seriálov, tento na Netflixe si zamilujete tiež.

Seriál na základe predlohy filmu predstavuje nové zápletky aj postavy 

Nie všetci vedia, o akom filme je reč, takže tu je krátke info... Vo filme Suburra z roku 2015 ide o snahu rímskych mafiánov rozdeliť si svoje pôsobenie v meste Rím, ktoré je ideálnym novým Las Vegas pre svoju históriu a rozvinutý turizmus. Ambiciózny plán je v rukách tunajšieho politika Filippa Malgradiho, ktorý sa do sveta mafie priplietol a z tejto cesty už nevie zísť. Mafiánsky plán má však svoje trhliny a postupne sa rúca, pričom každý si chce ulakomiť čo najviac pre seba. Presne tento film poslúžil ako predloha k seriálu na Netflixe, Suburra, ktorý predstavuje nové zápletky aj postavy, no na tie staré tiež nezabúda. 

Mohlo by vás zaujímať: The Crown má pred sebou poslednú sériu. S touto zásadnou postavou tvorcovia nerátajú

Tri série plné príbehov o mafii, organizovanom zločine aj špinavých politických hrách

V seriáli Suburra, ktorý je okrem filmu inšpirovaný aj románom Giancarla De Catalda a Carla Boniniho, nájdete len to najlepšie, čo možno od krimiseriálu čakať. Netflix s týmto projektom skutočne zabodoval. Ide o prvý taliansky seriál, ktorý skúma udalosti, ktoré predchádzali filmu. Dej seriálu je rozdelený do troch sérií, v ktorých sa pararelne rozvíjajú viaceré príbehy, čo necháva diváka v neustálom napätí, ako seriál vlastne skončí.  Spomenuté príbehy sa však naďalej točia okolo mafiánskej vojny, organizovaného zločinu, skorumpovanej polície, podrazov a špinavých politických hier, ktoré vyústia v prekvapivé zvraty. 

Čítajte tiež: Netflix predstavuje novinku Ako v bavlnke: Krehká Rosamunde Pike v role šikovnej podvodníčky

Koniec glorifikovaniu mafiánov, seriál ukazuje ich reálnu a krutú podstatu

Tvorcovia seriálu prišlo s množstvom nových postáv, okolo ktorých vznikajú nové a zaujímavé zápletky, no nezabúda ani na tie staré známe tváre. U nich sa sústreďuje na dokreslenie ich skazených charakterov, ich počiny sa neglorifikujú ako bolo v minulosti u talianskej mafie prirodzené, ale naopak. Ich krutosť, brutalita a ľahostajnosť voči životu druhého sú vykreslené v celej svojej reálnej a brutálnej podstate.

Pri postavách sa tvorcovia vyhrali

Herecké výkony všetkých hlavných postáv sú skutočne úžasné, o čom svedčia viaceré pozitívne recenzie. S postavami sa seriál skutočne vyhral. Ukazuje všetky ich ľudské stránky, nielen tie zlé, ale aj dobré. Seriál tak dáva priestor aj ukázaniu rôznych vzťahov, ktoré medzi nimi vznikajú a zanikajú, dokonca aj milostných vzťahov, všetko však s mierou, aby nevybočil od svojho prioritného zámeru. 

Neprehliadnite: Novinky z produkcie Netflixu: Retro seriál z hollywoodskeho prostredia vás určite osloví

Aktuálne už môžete na Netflixe sledovať tretiu sériu krimiseriálu Suburra, ku ktorej si pozrite aj trailer:

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe