Presunúť na hlavný obsah

TOP 10 najsledovanejších filmov na Neftlixe: Nenechajte si ujsť, čo by ste rozhodne mali vidieť

Lifestyle

Stránka irishtimes.com zverejnila rebríček desiatich najsledovanejších filmov zábavnej streamovacej platformy Neftlix. Čo myslíte, bude v rebríčku dominovať komédia, dráma, triler či iný žáner? A ktorý z nich je na prvom mieste?

Stránka irishtimes.com zverejnila rebríček desiatich najsledovanejších filmov zábavnej streamovacej platformy Neftlix. Ide o filmy, ktoré si za posledné obdobie pozrelo najviac ich divákov. Toto sú oni...

10. Perfect Date (48 miliónov divákov)

Tento film sa môže na prvý pohľad javiť ako pokus o vzkriesenie tínedžerského filmu  a mnohí sa jeho zaradeniu do rebríčka aj divia. No, aby sme to vysvetlili... tento film vyšiel v roku 2019, keď bol hlavný predstaviteľ filmu, herec Noah Centineo na vrchole svojej slávy, jeho tínedžerské filmy skutočne sledované a tínedžerská komédia ako filmový žáner populárna na Neftlixe. To urobilo z filmu desiate miesto v tomto rebríčku top sledovaných filmov. 

9. The Platform (56 miliónov divákov)

Úspešným karanténnym filmom, ktorý obsadil deviatu priečku, je The Platform. Ide o jediný cudzojazyčný, konkrétne španielsky film z roku 2019 na tomto zozname, ktorý mal priam impozantný úspech na danej platforme. Ide o až bizarný príbeh z budúcnosti, v ktorom sa ľudia bijú o jedlo, aby prežili, no načasovanie tohto hororového scifi filmu sa javí ako trefné. Príbeh teda ponúka dostatok klaustrofobickej paranoje, ktorá nemá až tak ďaleko od reality, ktorú v súvislosti s pandémiou ešte stále prežívame a preto s ňou Neftlix zabodoval.  

Mohlo by vás zaujímať: O Oscara zabojuje aj film našich českých susedov, dráma Šarlatán: Zahral si v ňom tento známy slovenský herec

8. The Wrong Missy (59 miliónov divákov)

Film The Wrong Missy  z mája minulého roka je bláznivou romantickou  komédiou z dielne produkčnej spoločnosti Adama Sandlera a presne  v tom duchu je to vraj typická „sandlerovka“. Podľa niektorých samotný trailer pôsobí ako  klišé a film nemá čím prekvapiť, napriek tomu si ho pozrelo až 59 miliónov divákov, čo o niečom svedčí. Hlavný hrdina, muž v stredných rokoch, túži po povýšení a odchádza na Havaj na teambuilding, kde si môže pozvať aj ženu svojich snov, ktorú náhodou stretne na letisku. Avšak zhoda mien spôsobí to, že si omylom pozve na Havaj ženu, s ktorou zažil priam katatrofické rande a zápletka je na svete. Uletená Missy mu tak môže nielen v práci spôsobiť poriadne problémy. Dáte sa zlákať na takúto „sandlerovku“?

7. Triple Frontier (63 milliónov divákov)

Siedme miesto obsadil kolumbijský akčný, lúpežný triler v hlavnej úlohe s obľúbeným Benom Affleckom. Vyšiel  na jar minulého roka a prilákal 63 miliónov divákov. Ide o skutočne zábavný film, ktorý sa podľa mnohých ako akčný len tvári, no má vraj aj šmrnc a preto nejde o priemerný originál Neftlixu. No treba na rovinu povedať, že to bolo herectvo Afflecka, na ktoré sa dali diváci zlákať, avšak neoľutovali. 

6. The Irishman (64 miliónov divákov)

Šieste miesto v tomto zozname obsadil film The Irishman skvelého režiséra Martina Scorseseho. Ide o americký veľkofilm z roku 2019, ktorý vychádza z literatúry faktu. Neftlix rád produkuje takéto filmy alebo dáva priestor takýmto snímkam a rozšíri si tým svoj zoznam renomovaných režisérov, ktorí vedia vzbudiť rozruch. A čo zápletka filmu? Hlavnou postavou je nájomný vrah Frank Sheeran alias Robert De Niro, ktorý si spomína na to, ako zabil 25 ľudí a bol súčasťou zločineckého klanu Bufalinových. 

Čítajte tiež: Horúci favorit filmových kritikov na Oscara: Niektorí si myslia, že Nomadland je najlepší film roka!

5. Murder Mystery (73 milliónov divákov)

Ďalšia úspešná „sandlerovka“ z roku 2019, Murder Mystery, tentokrát obsadila piatu priečku najsledovanejších filmov na Neftlixe. Zárukou úspechu sú nepochybne aj zvučné  a obľúbené mená ako Jenifer Aniston a Adam Sandler na jednom veľkom filmovom plátne. Uletená komédia o páre na dovolenke na luxusnej jachte, ktorá sa ocitla uprostred konšpiračných teórií, sa tak rýchlo stala hitom platformy s tými najlepšími recenziami. 

4. 6 Underground (83 milliónov divákov)

Akčný triler z roku 2019, 6 Underground, v hlavnej úlohe s hercom Raynom Reynoldsom, sa teší štvrtému miestu. Hlavná postava, svetom sklamaný miliardár, predstiera svoju smrť, následne si najme päť ľudí z rôznych oborov, aby zvrhol jedného diktátora a napravil neprávosti. Hoci mnohí vyčítali filmu jeho až jednoduchý scenár, a prehnane hlučné akčné scény, má skvelý 20-minútový úvod v podobe naháňačky vo Florencii. Vo filme dominuje humor a skutočne výborný záver, ktorý sa vymyká zdravému rozumu. Preto si našiel svojich fanúšikov. 

3. Spenser Confidential (85 milliónov divákov)

Americký akčný komediálny film z minulého roka, ktorého ťahúňom je aj herecké obsadenie v podobe Marka Wahlberga. Ide opäť o dokonale načasované filmové dielo, ktoré sa tvári ako vysokorozpočtová snímka, v skutočnosti nie je, ale to jej rozhodne neuberá na kvalite. Ide o ďalší príklad spárovania tej správnej filmovej hviezdy a správneho filmového žánru ako v prípade Bena Afflecka a filmu Triple Frontier. 

2. Bird Box (89 milliónov divákov)

Tesne prvému miestu ušla dráma a horor v jednom, Bird Box z roku 2018, v hlavnej úlohe so Sandrou Bullock, ktorá v ňom bojuje so slepotou. Hitom Neftlixu sa stal len za pár týždňov a to aj vďaka svojmu perfektnému načasovaniu prázdnin. Samozrejme zvučné meno herečky urobilo tiež svoje a tak sa stal film priam prípadovou štúdiou kvôli samotnému počtu divákov. Ide o kvalitnú filmovú  snímku, pri ktorej sa nebudete nudiť a nájdete si rozhodne aj veľa pekných scén, hoci je filmu čo vyčítať. No rozhodne nebudete ľutovať, že si film pozriete. 

Neprehliadnite: Životopisný film House of Gucci: Odkrýva nielen príbeh vraždy, ale aj vykreslenie módneho šialenstva a chamtivosti

1. Extraction (99 milliónov divákov)

A je to tu. Na prvom mieste s počtom divákov 99 miliónov sa stal ťahúňom a najsledovanejším hitom platforme Neftlix film Extraction v hlavnej úlohe s úžasným Chrisom Hemsworthom ako neohrozeným žoldnierom. Jeho vydanie v apríli minulého roka bolo opäť výborné načasované (spolu s filmom Avengers: Endgame). Kombinácia hviezdneho názvu, premysleného scenára a ďalších vecí by urobila z filmu hit aj keby tvorcom práve o to nešlo. Pozrite si aj trailer a k tomuto víťazovi. 

 

- Najčítanejšie -