Presunúť na hlavný obsah

Viete, ktorý seriál kraľoval Neftlixu začiatkom tohto roka? Vďaka kombinácii tohto zaujal tisícky fanúšikov po celom svete

Lifestyle

Seriál Bridgerton sa stal piatym najsledovanejším seriálom Neftlixu vôbec. Prvá séria zaujala milióny divákov po celom svete a toto je tajomstvo sledovanosti historickej romance.

Úspešný televízny dramatický seriál Bridgerton, ktorý má aktuálne prvú sériu už za sebou, vzišiel z pera Chrisa van Dusena a produkcie uznávanej televíznej producentky Shondy Rhimes. Vychádza z románov Jane Austinovej a Julie Quinnovej a dej je vsadený do sveta regetskej éry Londýna. Príbeh sa točí okolo 8 nerozlučných súrodencov, ktorí každý svojím spôsobom túžia po láske a šťastí. Podľa magazínu NY Times sa držal až 5 týždňov v rebríčku Top 10 a prvá séria tohto seriálu sa teda stala doteraz najsledovanejšou debutovou sériou platformy. Vďaka čomu presne si získal tisícky fanúšikov po celom svete? 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý filmový zážitok si viete vytvoriť aj v doma v obývačke: Zimné príbehy, ktoré vás dostanú svojou zápletkou

Výber hlavných hercov bol stávkou na istotu

Bridgerton poukazuje na pretvárku, ktorá bola v danom období na dennom poriadku a súčasťou dobrej výchovy. Každá matka jej učila svoju dcéru rovnako ako to, ako zaujať dobre situovaného gentlemana, aby si ju vzal a tým zabezpečil ju aj jej rodinu. Tu však vstupuje na scénu Daphne, debutantka, ktorá hľadá lásku a šťastie po boku milovaného muža. Ako to však býva zvykom, do cesty jej vstupuje mladý, drzý, komplikovaný, nedostupný, ale aj hriešne sexi vojvoda Simon. Ich príbeh vám neprezradíme, ale jedno je isté. Tvorcom seriálu sa podarilo v hercoch, Phoebe Dynevor a Rege- Jeanovi Page stelesniť krásu, jedinečnosť o originálnosť. On je snom každej a ona je stelesním nevinnosti a sexepílu zároveň. To je niečo, čo nenechá nielen fanúšikov ženského pohlavia chladnými. 

Sex, intrigy a neobyčajný príbeh lásky, no žiadne klišé

Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ide o akési klišé, ktoré sme na televíznych obrazovkách videli už tisíckrát, opak je pravdou. Repliky jednotlivých postáv nie sú žiadne klišé, jednotlivé momenty a scény seriálu nie sú tiež prvoplánové. Samotný dej je okorenený o intrigy spoločnosti, predsudky, istú dávku feminizmu, odvahy a preto baví každého. Naviac, láska okorenená o neskutočnú príťažlivosť, ktorá vyvrcholila v naozaj pikantné sexuálne scény, kvôli ktorým museli mať hlavní hrdinovia aj koordinátorku intimity, boli skutočne nečakané a dychberúce. Sama Phoebe Dynevor pre magazín Harper´s Bazaar prezradila: „Nacvičovali sme všetky intímne scény týždne a týždne predtým, ako sme reálne začali točiť... Myslím si, že to bolo skutočne prospešné aj pre nás, pretože v čase, keď sme sa dostali na scénu, sme vedeli, čo sme robili. Cítili sme sa naozaj dobre.“ 

Zhýralá regentská éra Londýna 

Seriál poskytuje divákovi okrem iného aj pohľad na zhýralosť vtedajšej éry, umocnený honosnými kostýmami. Vtedajšia spoločnosť nevynikala len cnosťou, nevinnosťou mladých, krásne upravených debutantiek a gentlemanov, ale aj presným opakom. To všetko seriál ukazuje, ba ešte oveľa viac. 

Čítajte tiež: Tri Netflix seriály, ktoré sú odrazom súčasnej doby a oplatí sa ich vidieť

Rôzne rasy súčasťou spoločenskej elity 

Hoci je seriál viac fikciou, jedna postava v ňom bola skutočnou aj podľa histórie. Bola ňou kráľovná Charlotte, ktorá skutočne kedysi vládla po boku kráľa Juraja III. A nešlo len tak o nejakú kráľovnú. Táto vraj mala afrických predkov a presne tak ju stvárnil aj seriál vďaka herečke Golde Rosheuvel. Predpokladá sa, že práve táto kráľovná bola prvou anglickou panovníčkou zmiešaných rás. „To je niečo, čo vo mne skutočne zarezonovalo... Začal som sa pýtať, ako to mohlo vyzerať. Čo mohla táto kráľovná urobiť? Mohla svojou silou povzniesť ďalších ľudí inej pleti v spoločnosti?“ povedal Van Dusen pre Entertainment Tonight. 

Tajomná lady Whistledown

V neposlednom rade je seriál pútavý aj vďaka sprievodnému rozprávaniu záhadnej pisateľky, lady Whistledown, ktorú sa snaží odhaliť sama kráľovná, pretože je drzá a vie všetko o všetkých. Jej hlas chceli umlčať, pretože odhaľovala tajomstvá, ktoré nemali byť verejnosti známe. Bola to práve kráľovná Charlotte, ktorá stála na čele jej lovu.

Neprehliadnite: Nový seriál Emily in Paris spôsobil vo svete ošiaľ. Zamilovali si ho ľudia z celého sveta

Popové piesne na pozadí regentskej éry

Zaujímavo vyznievajú aj moderné skladby v klasickom prevedení. S touto myšlienkou prišiel sám tvorca seriálu, Van Dusen. Snáď medzi najpozoruhodnejšie prevedenie patrí orchestrálna verzia piesne Wildest Dreams od Taylor Swift. 

Pozrite si trailer k seriálu Bridgerton, ktorý si získal fanúšikov po celom svete. 

Čo dodať na záver? Na seriál sme sa namotali aj my a netrpezlivo očakávame druhú sériu, ktorej pokračovanie už oficiálne oznámila brožúra tajomnej lady Whistledown.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe