Presunúť na hlavný obsah

Film Malé ženy si získal pozornosť celého sveta. Toto sú dôvody, prečo by ste si ho mali pozrieť

Zábava

O snímke, ktorá bola nominovaná na šesť Oscarov, ste zrejme už počuli. Ak ste ju však do dnešného dňa nevideli, je najvyšší čas to napraviť!

Adaptácia obľúbenej klasiky

Jeden z najznámejších románov sveta bol vydaný v roku 1868 pod názvom Little Women. Americká spisovateľka Louisa May Alcott túto knihu vydala ako polo-biografický román s tým, že sa inšpirovala vlastným životom. Tej sa týmto počinom podarilo vytvoriť nový žáner, ktorý si rýchlo získal pozornosť ľudí. Román vychádza v nových vydaniach už viac než 150 rokov - a neustále je po nej obrovský dopyt. To nepochybne svedčí o tom, že Malé ženy sú jednou z tých kníh, ktorú by ste mali určite prečítať aspoň raz za život.

Prečítajte si aj: Tie najlepšie seriály všetkých čias, ktoré musí vidieť každá žena

Skvelé herecké obsadenie

Laura Dern, Emma Watson, Saoirse Ronan či Meryl Streep - tieto herečky sú nepochybne dôkazom toho, že sa vo filme stretnete so špičkovými hereckými výkonmi. Nie nadarmo sa filmu ušlo viac než 15 nominácií významných filmových ocenení z celého sveta. Zahviezdila najmä Saoirse, ktorá bola dokonca nominovaná aj na Oscara za stvárnenie hlavnej hrdinky Jo Marchovej.

Zaujímavý dej

Napriek tomu, že sa dej odohráva v 19.storočí, nájde sa v ňom každá žena. Nadčasový príbeh totiž zaznamenáva život štyroch sestier, ktoré sú od detstva neustále spolu a ich prechod do dospelosti. Každá z nich sa zaoberá svojím vlastným životom, trápeniami, láskou, ale aj nesplnenými snami. Na prvý pohľad možno úplne obyčajný príbeh je však špeciálny práve tým, že zobrazuje život taký, aký je, bez šialených, neuveriteľných náhod a umelých scén.

Skvelá réžia

O Grete Gerwig, ktorá má na svedomí film Lady Bird, ste už možno počuli. Práve ona je režisérkou a scénaristkou tejto adaptácie a nečudo, že zožala taký úspech. Vo filme sa Gréta snaží upriamiť pozornosť na nerovnomerné rozdiely medzi mužmi a ženami, čo je napriek rozdielnému časovému obdobiu mimoriadne príznačné aj v dnešnej dobe. Režisérka však dbala aj na detaily akými sú dobový prízvuk či skvelé kostými, ktorým sa tiež ušla nominácia. Gerwig nepochybne opäť podala majstrovský výkon.

Ocenenie kritikmi

Už ste sa stretli s filmom, ktorý získal významné nominácie a pozitívne kritiky a bol pri tom nudný? Ak áno, nemusíte sa báť, toto ten prípad nie je. Malé ženy boli označené za jeden z najzaujímavejších a najlepších filmov za posledných 5 rokov - a to viacerými významnými kritikmi. Jeho hodnotenia sú vysoké takmer vo všetkých filmových databázach a už len to by vás malo presvedčiť, aby ste si ho čo najskôr pozreli.

Mohlo by vás zaujímať: Horúce filmové novinky roka 2020: Netflix ovládnu hollywoodske hviezdy na čele s Georgem Clooneym

 

- Najčítanejšie -