Presunúť na hlavný obsah

Jesenné kino a televízne trháky: Tieto filmy vám vylepšia náladu počas upršaných dní

Zábava

Ak hľadáte spôsob, ako zábavne stráviť pochmúrnejšie jesenné dni, prinášame vám zopár tipov na horúce kino a TV premiéry.

České prekvapenie roka

Tento rok česká filmová scéna vypúšťala do sveta jednu snímku za druhou. No film Nabarvené ptáče, ktorý mal premiéru práve na nedávnom festivale v Benátkach, je asi tým najlepším, čo naši susedia vytvorili. Pochvalné ovácie si dokonca vyslúžil i od filmových kritikov. I keď mnohí uvádzajú, že snímka nie je pre každého. Ťažká téma vojnového obdobia, snaha rodičov ochrániť svoje židovské dieťa vraj prinútila niektorých ľudí odísť z kinosál. No tí, čo zostali, nešetrili pozitívnymi reakciami. Tie si za svoj výkon zaslúžil hlavný "hrdina" Petr Kotlár, ktorému výborne sekundujú Jitka Čvančárová, Udo Kier, Lech Dyblik i hollywoodsky herec známy z filmu Thor Stellan Skarsgård. Premiéra je v našich kinách naplánovaná na 19. september.

Pozrite si tiež: Filmy, ktoré by ste nemali sledovať tesne po rozchode. Prvý v zozname je prísne zakázaný!

Hollywodsky trhák plný hviezd

Po úspechu s filmom Vtedy v Hollywoode, prichádza Brad Pitt s ďalším veľkofilmom Ad Astra. I tentokrát sa však po jeho boku objavujú ďalšie veľké mená ako Liv Tyler, Tommy Lee Jones či Donald Sutherland. A o čo ide tentokrát? Dej sa odohráva v 22. storoči, kde sa Brad sa vydáva do vesmíru, aby odvrátil hrozbu, ktorej čelí Zem. Objavuje tam tajomstvá, ktoré spochybňujú povahu ľudskej existencie a naše miesto vo vesmíre. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví, Mesiac a Mars sú kolonizované, ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová babylónska veža. (zdroj: cine-max.sk) Sci-fi snímka má premiéru taktiež 19. septembra.

Prečítajte si: TOP seriály na víkend, kvôli ktorým sa oplatí zorganizovať s kamoškami dámsku jazdu

Supermodelka v televízii

Keď topmodelka Cara Delevingne svetu prezradila, že sa chce venovať herectvu, nikto ju nebral príliš vážne. Predsa len modeliek na plátnach je i tak dosť a nie každej sa podarí zabodovať, ako napríklad oscarovej Charlize Theron. Ale ona celkom prekvapila. Po pár filmových úlohách, začala mútiť vody aj v televízií. Tentokrát po boku Orlanda Blooma žne úspech v televíznej mini sérii Carnival Row. Fantasy počin bol natáčaný u našich českých susedov a za produkciou stojí Amazon. 30. augusta bolo do sveta vypustených všetkých osem častí, takže ak máte pred sebou voľný víkend a chcete si ho užiť v pohodlí domova, práve tento seriál vám môže robiť spoločnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Outfity Rachel z Priateľov ožívajú aj dnes: Ktoré kúsky sa oplatí znovuobjaviť v šatníku?

Pozriete si radšej film v kine alebo v televízii?

spolu hlasovalo 85 ľudí

Kino
32
TV
53

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus