Presunúť na hlavný obsah

Letné komédie, ktoré sa oplatí vidieť: Neprehliadnite tieto štyri novinky

Zábava

Neviete, čo s voľným časom počas leta? Zájdite si do kina. Práve počas týchto týždňov môžete v kinách vidieť skutočne zaujímavé filmy.

Becassine!

Bécassine je naivná, nepomstychtivá, zasnená, vynaliezavá, vždy úprimná, nevinná, jemná, optimistická žena. Narodila sa na malej francúzskej farme. Aj v dospelosti si zachovala detskú naivitu. Sníva o tom, že sa jedného dňa presťahuje do Paríža, ale jej sen sa rozplynie, keď stretáva Loulotte, dieťa adoptované Markízou z Grand-Air, ku ktorému si vytvorí hlboké puto. Má ju rada všetkým navzdory. V panstve cítiť závan nového vetra. Ale ako dlho potrvá? Dlhy rastú a príchod nespoľahlivého gréckeho bábkoherca na veci nič nemení. No Bécassine znova dokazuje, že je žena činu.

Táto francúzska komédia je ako stvorená na letný večer. Oddýchnete si pri dobrom filme, ktorý nie je vôbec náročný, takže ho zvládnete i po dni plnom pracovných povinností. V kinách od 15.8.

Prečítajte si: VIDEO: Uznávaný fotograf Robert Vano: Našiel spôsob, ako skombinovať nové technológie s umením klasickej fotky

Devadesátky

Ak si chcete zaspomínať na 90. roky minulého storočia, rozhodne neprehliadnite túto komédiu. Ide o režisérsky debut komika Jonah Hilla (Vlk z Wall Street). Film veľmi autenticky zobrazuje toto obdobie, čo u niekoho môže vyvolať silné nostalgické spomienky. A dej? Ten sa odohráva v slnečnej Kalifornii medzi tínedžermi, ktorých zaujíma len skateboard, večierky a zábava. Len si musíte trochu počkať, pretože do našich kín zavíta snímka až na konci leta, teda 29.8.

Vtedy v Hollywoode

Toto je určite najočakávanejšia snímka tohto leta. "Vtedy v Hollywoode" je film plný áčkových hviezd ako Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Margot Robbie. Ide o najnovší, v poradí už deviaty režisérsky počin Quentina Tarrantina a podľa kritikov i o jeho doposiaľ najlepší. A rovnako výborne zhodnotili kritici herecké výkony hlavných aktérov. A o čo ide? Film zobrazuje skutočné udalosti, ktoré otriasli Hollywoodom počas jeho "zlatej éry" - brutálne vyčíňanie sekty Charlesa Mansona. Takže až tak veľmi o komediálny žáner sa nejedná. Zaujímavosťou však je, že nakrúcanie bolo zahalené rúškom tajomstva a kompletný scenár si prečítali len Brad a Leo v dome režiséra. Ostatní herci dostali do rúk len časti so svojimi replikami. Film má premiéru 15.8.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Magio pláž prichádza s novým konceptom: Zamerá sa viac na zodpovednosť k životnému prostrediu

Cez prsty

Úsmevná česká komédia v hlavnej úlohe s Jíři Langmajerom, Vojtěchom Dykom či Jakubom Prachařom sa odohráva prevažne na volejbalových ihriskách. Ale aj mimo nich. Zobrazuje život športovkýň, ktoré sa snažia prebojovať na majstrovstvá, no zároveň život bežných žien a párov bojujúcich s problémami, aké má asi každý. Neschopnosť splodiť dieťa, osamelosť, tikanie biologických hodín... Ak ste fanúšikom práve takýchto komédií, zájdite si na film od 29.8.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe