Presunúť na hlavný obsah

Netflix predstavuje novinku Ako v bavlnke: Krehká Rosamunde Pike v role šikovnej podvodníčky

Lifestyle

Jedni vidia film Ako v bavlnke ako cynickú zábavu pre diváka a skutočne vydarenú čiernu komédiu so skvelým koncom. Iní vidia problém v tom, že film poukazuje na spoločenský problém, ale nejde do hĺbky. Nuž, koľko ľudí, toľko chutí.

Čierna komédia režiséra J. Blakesona, Ako v bavlnke, mala premiéru na filmovom festivale v Toronte a filmoví nadšenci si ju mohli pozrieť na Neftlixe začiatkom februára.

Zaujímavá a netradičná zápletka filmu so skvelým koncom 

O čo vlastne vo filme ide? Hlavná postava, Marla, je šikovná podvodníčka ktorá si na seba zarába naozaj netradičným spôsobom... a síce, preberá opatrovníctvo za starých ľudí, ktorých si vytipuje. Získa si ich dôveru, neskôr ich umiestni do domova dôchodcov a napokon sa šikovne zmocní ich celoživotného majetku. Doposiaľ sa jej skvele darilo, no teraz natrafila na postaršiu Jennifer, pri ktorej sa jej plány vymykajú kontrole a nič viac nejde podľa plánu. Zápletka filmu je tak skutočne originálna a zaujímavá. Aj podľa recenzie USA Today ide o vydarený projekt: „Režisérov útočný výsmech a primerané tempo deja sú v rovnováhe, Ako v bavlnke ponúka hlboký, miestami netradičný príbeh so skvelým koncom, ktorý sa vám bude rozhodne páčiť.“ 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, ktorý seriál kraľoval Neftlixu začiatkom tohto roka? Vďaka kombinácii tohto zaujal tisícky fanúšikov po celom svete

Za rolu Marly získala Rosamund Pike Zlatý glóbus 

Do hlavnej role bola obsadená známa herečka Rosamund Pike, ktorá dokonca za postavu podvodníčky Marly získala Zlatý glóbus za najlepší ženský herecký výkon v rámci komédie, muzikálu. Musíme povedať, že celkom zaslúžene, o čom sa presvedčíte sami. Samotní filmoví kritici ocenili Marlyn zmysel pre humor a naozaj vtipné a vydarené repliky. Podľa the Guardian Rosamund Pike sa podarilo vytvoriť "najlepšiu Hitchcockovu blonďavú hrdinku, skutočného sociopata s dokonalým módnym vkusom, a film je skutočnou cynickou zábavou pre diváka". Podľa viacerých ide o jej najlepší herecký výkon od filmu Gone Girl. Okrem spomínanej Rosamund Pike sa v ďalších úlohách predstavia aj Peter Dinklage, Eiza Gonzalez či Dianne Wiest.

Čítajte tiež: Nenechajte si ujsť: Netflix prichádza s filmom Malcolm & Marie o pandémii koronavírusu

Filmoví kritici vyčítajú snímke práve hlavnú postavu 

Napriek brilantnosti hereckého talentu Rosamund Pike, filmoví kritici vyčítajú snímke práve fakt, že hlavnou hrdinkou filmu je negatívna postava. Postava Marly zneužíva sociálny systém štátu, tým pádom sa s ňou len málokto stotožní a dokáže do nej vžiť. Pri kladných postavách tento problém naopak, mnohí nemajú. Marla doslova paratizuje na starých a bezmocných, ktorí sa o seba už nevedia postarať sami. Ako referuje rogerebert.com, film podľa ďalších ukazuje realitu sociálneho systému v Amerike, fakt, že ľudia dokážu ísť za svoj americký sen aj cez mŕtvoly. No vraj to robí len povrchne a nejde do hĺbky. Dokonca filmoví kritici vidia aj nepriame poukázanie na politiku a spôsob hospodárenia prezidenta Trumpa, ktoré sa deje práve cez postavu bezcitnej podvodníčky Marly. 

Neprehliadnite: V hlavnej úlohe ženy. Filmy o inšpiratívnych zástankyniach nežnejšieho pohlavia, ktoré musíte vidieť

Napriek kritike si nenechajte ujsť film, v ktorom sú všetky postavy niečím skazené, a hlavej postave neprajete určite nič dobré. Tu je trailer k filmu Ako v bavlnke:

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe