Presunúť na hlavný obsah

Na plátne priateľky, v skutočnosti rivalky. Film Sex v meste sa vracia, avšak bez kľúčovej postavy

Móda a krása

Zrejme nie je žena, ktorá by nepoznala ikonický seriál o štyroch priateľkách. Pravdou však je, že v skutočnosti hlavné predstaviteľky neboli až takými veľkými kamarátkami, ako sa zdalo na plátne. Aj to je dôvodom, prečo sa film neobjaví v pôvodnom zložení.

Keď začal koncom 90-tych rokov seriál Sex v meste, príbeh štyroch kamarátiek z New Yorku spustil akýsi fenomén. Mnoho žien sa v ich životných situáciach, najmä tých, ktoré sa týkali vzťahov s opačným pohlavím, spoznali. Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte zobrazovali to, po čom túži zrejme každá žena - boli úspešné, vždy dokonalo nastajlované, okolo nich sa motalo mnoho chlapov a čo bolo najdôležitejšie, stále držali spolu. 

Nech však postavy pôsobili akokoľvek idylicky, pravdou je, že herečka Kim Catrall, ktorá stvárnila bláznivú Samanthu a Sarah Jessica Parker, ktorá sa ocitla v roli spisovateľky Carrie Bradshaw, sa v skutočnosti nevedeli zniesť. Aj keď to zo začiatku vyzeralo, že sa jedná len o dočasnú nezhodu a herečky si medzi sebou vzťahy upevnia, opak sa stal pravdou. Konflikt medzi nimi bol natoľko vážny, že si predstaviteľky nielenže vymenili zopár horlivých slov na verejnosti, ale zároveň sa Kim rozhodla, že sa natáčania tretieho filmu nezúčastní. „Sme najlepšie priateľky? Nie. Sme profesionálne herečky. Máme svoje vlastné životy,'' prezradila seriálová Samantha denníku The Thelegraph ešte predtým, než vydala vyhlásenie ohľadom filmu. 

Prečítajte si:  V kapele nebola preto, aby spievala. Victoria Beckham otvorene o Spice Girls

Koniec filmu

Ešte začiatkom tohto roka sa začalo pošuškávať o tom, že by sa úspešné filmy Sex v meste mali dočkať tretieho pokračovania. Za krátky čas sa však tieto informácie stopli - na vine bola práve spomínaná Kim. Tá sa totiž od začiatku rázne vyjadrila na margo natáčania a poprela, že by sa chcela zúčastniť ďalšej časti. Podľa jej slov bola totiž najmä jej herecká kolegyňa Sarah Jessica Parker neznesiteľná a z pľacu jej robila peklo. Jednou z najväčších rán pre ňu nepochybne bolo, keď herečka prenajala všetkým obrovský pártydom počas natáčania, až na ňu. Kim bola už od začiatku vyvrheľom, s ktorým sa údajne nikto nebavil. 

„Je koniec. Nebudeme to robiť. Som sklamaná... mali sme krásny, vtipný, dojemný, radostný scénar a príbeh, s ktorým sa dá stotožniť. Nie je to len sklamanie, že nemôžeme rozpovedať tento príbeh, ale čoraz viac myslím na fanúšikov, ktorí si ho doslova žiadali,'' prezradila pre americkú televíziu Extra Jessica Parker a nepriamo vyjadrila sklamanie zo svojej hereckej kolegyne. Mnoho fanúšikov bolo síce tiež zdrvených, no zároveň priznávalo, že bez ikonickej divy v podobe herečky Kim Catrall by to jednoducho nebolo ono. „Práve ona vniesla do šou emócie, je skutočnou hlavnou postavou,'' zneli komentáre na sociálnych sieťach.

Napriek tomu sa však producenti rozhodli pre krok, ktorý vyvolal radosť, no zároveň aj kontroverzie - tretie pokračovanie filmu sa bude odohrávať bez Kim tak, ako si herečka priala. Zatiaľ nie je isté, akým spôsobom ju scenáristi vyškrtnú z deja, ani to, či jej pozíciu niekto nahradí v podobe ďalšej postavy. Faktom však je, že je Catrall spokojná a zdá sa, že aj jej herecké kolegyne, ktoré ju dokonca stihli nahradiť - teda aspoň na fotografii, ktorú pridala Sarah Jessica Parker. Namiesto Samanthy je na nej Bernie Sanderson, ktorý sa stal po inaugurácii hitom internetových vtipov. Nuž, kto vie, ako to bude celé vyzerať bez jednej z hlavných predstaviteliek.

Neprehliadnite: Pre Hollywood bola príliš škaredá. Meryl Streep na konkurzoch odmietali kvôli nepríťažlivému výzoru