Presunúť na hlavný obsah

V kapele nebola preto, aby spievala. Victoria Beckham otvorene o Spice Girls

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že sa rozpadli pred dvadsiatimi rokmi, neexistuje človeka, ktorý by slávnu kapelu neregistroval.

Ak si myslíte, že kapela Spice Girls vznikla náhodou, ste na omyle. Producent spoločnosti Heart Management sa rozhodol vytvoriť dievčenskú skupinu, ktorá by mohla konkurovať chlapčenským boybandom, ktoré boli v tej dobe veľmi populárne. Vyhlásili tak konkurz, do ktorého sa zapojilo viac, než 400 žien. Na ňom sa však nejednalo len o meranie spevu, ale celkových ''skupinových'' kvalít, čo zahŕňalo aj vystupovanie, výzor či tanečné pohyby. 

Po druhom kole sa podarilo vytvoriť skupinu, ktorá dostala meno podľa pesničky. Spice Girls mali od začiatku úlohu stať sa ikonami a konkurovať kapele Take That. Manažéri a producenti tak dbali na to, aby sa v médiách čo najviac presadzovali a vytvorili mediálnu senzáciu. To sa im aj podarilo - a po prvom debutom single Wannabe spôsobili hotový ošiaľ. Nielenže predstavovali prvú, úspešnú, dievčenskú kapelu, zároveň zaujali aj nápaditým vkusom a stylingom, ktorý vtedy vo Veľkej Británii nemal obdobu. Úspech však neostal len v Anglicku, ale postupne sa rozšíril do všetkých kútov sveta. Už do troch rokov sa producentom splnil sen o tom, že vytvoria ikonickú kapelu - päť žien bolo totiž známych po celom svete. 

Prečítajte si: Shauni z Pobrežnej hliadky lámala mužom srdcia. Dnes je z nej nenápadná tetuška

Najvýraznejšia členka kapely

Nie je žiadnym tajomstvom, že každá členka kapely mala svoju funkciu, podľa ktorej je, koniec koncov, bolo pridelené aj meno. Zatiaľ čo si Melanie C vytvorila imidž najaktívnejšej a najvýraznejšej speváčky, u Victorie Beckham (vtedy ešte Addamsovej) to bol práve jej výzor. Bola jej pridelená prezývka Posh, čo v preklade z angličtiny znamená nóbl a podľa toho bola aj najmenej spievajúca členka zobrazovaná. „Keď mi bolo pridelené toto meno, zo začiatku som nesúhlasila. Dnes však vidím, že mi úplne zmenilo život,'' prezradila na svojom Instagrame nedávno manželka futbalistu s tým, že práve táto prezývka jej pomohla budovať sebavedomie. Napriek tomu, že ju médiá vyzdvihovali za najsexi či najkrajšiu členku kapely, v skutočnosti toľko sebavedomia nemala. Práve preto sa na rozdiel od iných členiek predvádzala svojím talentom najmenej. Jej úlohou bolo častokrát vyzerať dobre. Napriek tomu, že bola najnevýraznejšou speváčkou, bola najvýraznejšou členkou.

Práve vďaka tomu sa po rokoch objavilo niekoľko špekulácií o tom, či dnes už slávna návrhárka vie vôbec spievať. Tie podporil najmä fakt, že Posh sa rozhodla pri slávnom comebacku nepripojiť k svojim kamarátkam. Dôvod bol však úplne iný. „Dnes už mám iné priority a napriek tomu, že som vďačná za túto príležitosť, som v prvom rade matka a podnikateľka,'' uviedla na margo toho, prečo sa dnes už nepostaví za mikrofón a nezaspieva. 

Neprehliadnite: Žena môže byť príliš extravagantná, ale nikdy nemôže byť príliš elegantná: Tohto hesla sa roky drží Victoria Beckham

- Najčítanejšie -