Presunúť na hlavný obsah

Pamätáte si rozkošnú kučeravú Sue? Pozrite sa, čo robí dnes!

Zahraničné celebrity

Komédia o dvoch tulákoch, ktorí sa snažia prežiť všemocnými, podvodnými spôsobmi, získala úspech po celom svete. Napriek tomu sa však na predstaviteľku kučeravého dievčatka takmer zabudlo.

Alisan Porter, ktorá v roku 1991 stvárnila ikonickú úlohu vo filme Kučeravá Sue, sa nestala detskou hviezdou náhodou. Pochádza totiž z umeleckej rodiny a krátko po tom, ako sa už naučila chodiť, bola pripravovaná na rovnakú kariérnu cestu. Mala len tri roky ako sa začala spolu s rodinnými príslušníkmi profesionálne venovať spevu a už v piatich rokoch sa zúčastnila televíznej súťaže Start Search. Tú následne vyhrala a stala sa historicky najmladšou víťazkou. 

Neostala však len pri speváckej kariére, práve naopak. Jej rozkošnú tváričku sa rodičia rozhodli využiť a malá Alisan tak začala zabŕdať aj do filmového sveta. Predtým, než sa objavila v prelomovom filme, mala tú česť účinkovať hneď v niekoľkých filmoch, väčšinou sa však jednalo o vedľajšie postavy. Bola to práve postava Sue, ktorá jej priniesla dočasnú slávu a bohatstvo. Alisan sa tak rozhodla ísť práve touto cestou a po televíznom úspechu sa počas svojho štúdia na strednej škole zamerala na herectvo. Fanúšikovia ju mohli vidieť mihnúť sa aj vo filme Footlose, kde stvárnila Urleen. Napriek tomu, že sa neskôr presťahovala do New Yorku a následne do Los Angeles, žiaden výraznejší úspech nezaznamenala. Rozhodla sa tak využiť svoj spevácky talent. Tento prechod však znášala mimoriadne ťažko.

Prečítajte si: Problémový Kevin zo Sám doma. Svojich rodičov pohnal až pred súd a zbavil ich práv

Alkohol, drogy & rock'n'roll

Aj keď sa Alisan pridala do kapely a založila si rodinu, v skutočnosti sa nevedela vyrovnať so svojím osudom. Retrospektívne to priznala pre Inside Edition. „Cítila som sa mizerne. Zlomil ma fakt, že to, čo mi išlo v minulosti, mi teraz nejde vôbec. Cítila som sa uväznená, vystrašená a smutná,'' priznala bývalá herečka. „Brala som kokaín, fajčila trávu, pila som a brala som všetky tie zázračné pilulky, ktoré sa vtedy brali,'' uviedla ďalej s tým, že si zrazu sama uvedomila, že buď sa môže nechať úplne zlomiť alebo so svojím životom niečo spraviť. Podľa jej vlastných slov sa začala modliť a následne zavolala svojej mame, ktorá jej pomohla zabezpečiť odvykaciu rehabilitáciu. Od dňa, kedy sa jej zúčastnila, je ''čistá'' a do dnešného dňa alkohol striktne odmieta. Už je tomu 13 rokov. 

Možno aj práve vďaka chytila druhý dych a začala sa osobitne venovať svojej speváckej kariére. Vydala svoj vlastný sólový album, no skutočný úspech prišiel až po tom, ako sa v roku 2016 zúčastnila súťaže The Voice. Tam si ju do tímu vybrala spevácka diva Christina Aguilera, ktorá jej svojím koučovaním pomohla natoľko, že Alisan vyhrala. Megahviezdou sa síce nestala, no napriek tomu dnes pôsobí šťastne a vyrovnane. Rozhodla sa dokonca ísť v šľapajách svojej starej mamy a podobne tak, ako kedysi učila ona ju, aj Alisan sa stala učiteľkou spevu a tancu. Napriek tomu, že je dnes usporiadanou mamičkou, musíme priznať, že jej z minulosti predsa len niečo ostalo - a to rozkošný výraz kučeravej Sue. Čo myslíte?

- Najčítanejšie -