Presunúť na hlavný obsah

Jeho srdce získala spočiatku česká modelka. Ako vyzeralo manželstvo Donalda Trumpa a jeho manželky Ivany?

Zahraničné celebrity

Zatiaľ čo sa bohatý podnikateľ zamiloval do krásnej Češky na prvý pohľad, u Ivany to bolo trochu inak. Oceňovala však Donaldovu vytrvalosť,a tak sa už pár mesiacov vydala za svoju známosť.

Ivana Trump bola už od skorého veku disciplínovanou a ambicióznou osobnosťou. Nepochybne za to mohol aj fakt, že jej rodičia dbali na to, aby sa venovala profesionálnemu športu, čo v deťoch vzbudzuje nielen spomínanú disciplínovanosť, ale aj zodpovednosť či samostatnosť. Už ako dvojročná sa Ivana postavila na lyže a trénovala väčšinu svojho času. Svojich prvých pretekov sa zúčastnila ako šesťročné dievčatko a k tomuto športu jej navyše pribudla aj gymnastika. Práve tieto atribúty pomohli neskôr Ivane dostať sa na jednu z najprestížnejších vysokých škôl - Karlovu unvierzitu.

Prečítajte si: Manželstvo len naoko. Čo si skutočne myslí Melania Trump o svojom manželovi?

Modeling ako vstupenka do sveta šoubiznisu

Práve počas vysokoškolských štúdií si Ivana začala uvedomovať potenciál svojej krásy. Popri študovaní si zarábala ako príležitostná modelka. Jej krásu si všimol aj rakúsky lyžiar Alfred Winkelmeier, ktorý Ivanu takmer okamžite požiadal o ruku. Krásna Češka súhlasila, no ich manželstvo dlho nevydržalo - už po dvoch rokoch sa rozpadlo a vďaka rakúskemu pasu, ktorý získala sobášom, sa jej podarilo vycestovať na iný kontinent. Spočiatku skúšala svoje šťastie v Kanade, kde sa opäť dostala k modelingu. V ňom bola mimoriadne úspešná, a tak sa nemožno čudovať tomu, že už do niekoľkých týždňov prišli ponuky aj zo Spojených štátov. Mladá Ivana si zbalila kufre a namierila rovno do centra diania, New Yorku. 

Práve tam stretla bohatého podnikateľa Donalda Trumpa. Ivana bola práve v bare, keď k nej pristúpil o dva roky starší muž. Ochotne sa ponúkol, že za ňu celý účet zaplatí a odvezie domov, čo modelka prijala. A to aj napriek tomu, že sa jej spočiatku vôbec nepáčil. U súčasného amerického prezidenta to však bolo inak - do pôvabnej blondíny sa zamiloval na prvý pohľad. Imponoval jej až dovtedy, kým sa mu ju nepodarilo získať. Deväť mesiacov po tom, ako sa dvojica prvýkrát stretla, prebehla honosná svadba. Tú sledovali takmer všetky zahraničné médiá a manželia sa stali ikonou luxusu a vysneného amerického života. Zatiaľ čo Donald bol podnikateľom, ktorý získaval na sláve a nepochybne aj na bohatstve, Ivana bola praktickou ženou. „Aj keď nosí čižmy od Diora, nebojí sa zašpiniť si ich od špiny,'' písali o nej metaforicky médiá. Manželstvo síce vydržalo 15 rokov,  no napriek tomu nemožno hovoriť o skutočnom ukážkovom vzťahu. Donald matku svojich troch detí podviedol s herečkou, s ktorou následne splodil dcéru Tiffany. 

Neprehliadnite: Otec sa nechce ukazovať po jej boku, pretože je tučná. Mladšia dcéra Donalda Trumpa Tiffany je v tieni rodiny

Taká ako... Trump 

V skutočnosti je však Ivana v mnohom podobná svojmu exmanželovi. Myslí si to aj jej syn Eric, ktorý sa o svojej mame rozhovoril pre Fox News. „Je neuveriteľná, je jedným z ľudí, ktorí dokážu byť elegantnými, ale zároveň tvrdými. Vraví, čo si myslí a vie byť priateľská a láskava. Vlastne sa otcovi dosť podobá, on bol prísny, ale ona vládla železnou päsťou,'' vyjadril sa syn páru.

Podobne ako exmanžel, aj Ivana si našla záľubu v mladších partneroch. Po rozvode s Donaldom bola ešte dvakrát vydatá a rozvedená - všetko s partnermi mladšími takmer o polovicu. Momentálne sa pohybuje na luxusných lokáciách akými sú Miami či New York, kde si života užíva a rozhodne sa nedá považovať za typickú babičku. Veď to ale ani samotný Donald...

- Najčítanejšie -