Presunúť na hlavný obsah

V nefunkčnom manželstve sa trápila roky: Ani princezná Diana však nebola žiadnym neviniatkom

Zahraničné celebrity

Princezná Diana v manželstve roky trpela. Ona sama tiež nebola žiadnym neviniatkom a kompenzovala si nedostatok pozornosti zo strany princa Charlesa vo veľkom.

Manželstvo, ktoré bolo od začiatku predurčené na zánik

Diana sa prvýkrát stretla s princom Charlesom keď mala 16 rokov. On v tom období, istý čas však dokonca randil s jej staršou sestrou. Všetko zmenil jeden víkend v lete 1980. Vtedy sa mladý princ začal o Dianu, na podnet svojej matky zaujímať o niečo viac. Spĺňala totiž všetky kritériá perfektnej manželky. Pochádzala z urodzenej rodiny a naviac bola pannou. 

Jeho dlhoročná, tajná láska Camilla, týmto podmienkam nevyhovovala tak sa rozhodol dať pod tlakom rodiny, prednosť rozumu. 6. februára 1981 požiadal Dianu o ruku. Tá jeho žiadosť prijala, aj keď tušila, že jeho srdce patrí inej. Ona sa totiž zaľúbila úprimne.

Prečítajte si: Zabudnutá princezná Margaret. Sestra kráľovnej Alžbety si každý deň dala vodku, zamiloval sa do nej aj Picasso

Keď sa 20 však ročná Diana Spencer vydávala za korunného následníka trónu, princa Charlesa, ešte vôbec netušila, čo všetko ju po boku tohto muža čaká a s čím bude musieť emočne bojovať. Hoci tlak, ktorý bol na ňu od začiatku vyvíjaný bol enormný, ona sa s tým snažila vyrovnať a byť dokonalou.  No nie vždy jej cesta bola ideálnou. Nielen pre spoločnosť, ale aj ju samotnú.

Presne päť rokov po uzavretí manželstva sa prejavila diametrálna odlišnosť ich pováh, pohľadu na svet, nezlúčiteľnosť ich pováh, princove romániky a vekový rozdiel ktorý bol takmer 13 rokov. 

Emočná nestálosť a milenci 

Ani Diana však nebola žiadnym neviniatkom. Bola žiarlivá, emocionálne nevyrovnaná, cítila sa nedocenená, opustená. Pokúsila sa o samovraždu, trpela bulímiou, dokonca v období, keď bola tehotná, sa hodila pred zrakom kráľovnej zo schodov, len preto, že sa cítila frustrovaná tým, že jej muž bol neustále niekde mimo domu. To už totiž o jeho aférkach vedela. Na jednu princeznú a jeden vzťah celkom búrlivé začiatky.

Prečítajte si: Toto by na ňu netipoval nikto. Pozrite sa, ako Kate Middleton zbalila princa Williama

Nedostatok princovej lásky a pozornosti si najskôr kompenzovala cez deti, no potom princovi nezostala ani ona sama nič dlžná. 

Mala aférku s majorom Jamesom Hewittom, bývalým inštruktorom jazdy na koni, ktorá trvala 5 rokov. Dokonca mnohé médiá prišli so ”zaručenou” informáciou, že tento muž je otcom princa Harryho. Následne sa ako keby spustila lavína ich vzájomných nevier. To čo nasledovalo je už veľmi dobre známe. Rozvod kráľovského páru, na ktorom trvala aj samottná kráľovná.

- Najčítanejšie -