Presunúť na hlavný obsah

Problémový Kevin zo Sám doma. Svojich rodičov pohnal až pred súd a zbavil ich práv

Zahraničné celebrity

Aj keď mal viac peňazí než akékoľvek dieťa na svete, neviedol šťastné detstvo. Herca Macaulay Culkina sprevádzali takmer celý život škandály a problémy, dokonca aj tie s vlastnou rodinou.

Blonďavý chlapček Macaulay Culkin, ktorého tvár do dnešného dňa nepochybne pozná celý svet, sa narodil do chudobnej rodiny. Zatiaľ čo bola operátorkou, jeho otec pôsobil ako pomocník kňaza. Dvojica mala spolu sedem detí, ktoré vyrastali v chudobnom prostredí - niektoré médiá dokonca tvrdia, že najmladší súrodenci sa istý čas živili hazardnými hrami. 

Z chudoby začal rodinu ťahať najmä malý Macaulay. Už ako štvorročný chlapec totiž prejavil veľký talent a objavil sa v niekoľkých televíznych reklamách. Tam bol natoľko neprehliadnuteľným, že onedlho prišlo z hollywoodskeho priemyslu hneď niekoľko ponúk na účinkovanie vo filmoch. Aj keď sa jednalo o malé, vedľajšie úlohy, svoj efekt splnili. Macaulaya si začali všímať viacerí filmoví producenti a aj práve vďaka tomu sa mu podarilo získať úlohu vo filme Sám doma. Tam stvárnil rozkošného, nezbedného Kevina, ktorého si takmer okamžite zamiloval celý svet. To sa samozrejme okrem slávy prejavilo aj po finančnej stránke - a malý chlapec zrazu začal zarábať milióny dolárov. 

Prečítajte si: Randí so ženami, ale aj s transexuálmi. Čo momentálne robí dcéra Michaela Jacksona?

Problémy s rodičmi 

Film bol natoľko úspešný, že sa produkcia rozhodla hneď pre druhú čas, len dva roky po tej prvej. Vo svojich 14-tich rokoch bol filmový Kevin natoľko známy, že ulicou nemohol prejsť bez toho, aby ho nepoznali paparazzi. Jeho otec sa rozhodol dať výpoveď v práci a začal žiť zo zárobkov svojho syna. Macaulay bol však psychicky, ale aj fyzicky vyčerpaný, načo jeho otcovi poukazovali aj filmoví agenti. Napriek tomu sa Kit Culkin rozhodol, že Macaulay zoberie ďalšie natáčanie filmu a zarobí ešte viac peňazí. Túto skutočnosť priznal herec až po dlhých rokoch. Dovtedy sa k verejnosti dostali len útržky toho, čo sa v rodine dialo. 

Macaulay mal len 15 rokov, keď rodičov popohnal pred súd. Rozhodol sa ich zbaviť štatútu zákonných zástupcov a o financie sa začal starať sám. To však nebolo taktiež najšťastnejším riešením - napriek tomu, že sa zbavil obrovskej záťaže zo strany otca, upadol drogám a alkoholu. Mohli za to práve nevyriešené traumy, ktoré si nosil v sebe dlhé roky, ale aj skorý svet šoubiznisu, na ktorý jednoducho ako tínedžer nebol pripravený.

„Môj otec bol zlým človekom. Bol agresívny. Všetko, čo sa on snažil robiť vo svojom živote, som zvládol ja ako 10-ročný. Keď som ich zbavil kontroly nado mnou, bolo to jednou z najlepších vecí v mojom živote. Povedal som im, že som skončil a že dúfam, že si zarobia vlastné peniaze, pretože žiadne ďalšie odo mňa neprídu,'' vyjadril sa Macaulay v šou a dodal, že život s jeho otcom bol mimoriadne ťažký a plný fyzického, ale aj psychického týrania. Jeho slová nakoniec aj potvrdila jeho mama, ktorá sa so svojím manželom o pár rokov rozviedla...

Neprehliadnite: Dokonalá kombinácia svojich rodičov: Dcéra jedného z najväčších lámačov ženských sŕdc rastie do krásy

- Najčítanejšie -