Presunúť na hlavný obsah

Vzdal sa jej kvôli sekte. Tom Cruise zanevrel na svoju dcérku Suri len preto, že nechce byť ako on

Zahraničné celebrity

Aj keď má herec Tom Cruise len jednu biologickú dcéru, zdá sa, že preňho nie je dostatočne dôležitá. 14-ročná Suri sa s tým vyrovnáva aj za pomoci svojej matky.

Aj keď sa Tom Cruise objavil na filmovom plátne už ako 19-ročný chlapec, pravdou je, že jeho filmové postavy veľkú úspech nezožali. Po niekoľkých rolách, poväčšinou v romantických filmoch, bol obsadený do akčnej drámy Top Gun, ktorá ho doslova vystretlila na výslnie. Z dňa na deň sa stal z Toma sexsymbol a jeden z najznámejších hercov, ktorý na seba pozornosť priťahoval nielen svojím talentom, ale aj netypickým životným štýlom. Herec sa totiž netajil tým, že sa mu páčia staršie ženy, práve naopak. Randil s o deväť rokov staršou skladateľkou a neskôr o šestnásť rokov staršou speváčkou Cher. S ňou, aj s jej dcérou, dokonca istý čas býval.

V roku 1987, len rok po tom, ako mal film Top Gun premiéru, sa oženil s hereckou kolegyňou Mimi Rogers. Aj keď manželstvo vydržalo len tri roky, ukázalo sa, že naňho mala herečka obrovský vplyv - práve ona ho totiž zasvätila do tajov scientológie. Napriek rozchodu sa Tom rozhodol ostať v pochybnej cirkvi. Nevyšiel z nej ani po tom, ako nastali nedorozumenia aj v jeho druhom manželstve, s herečkou Nicole Kidman. Dvojica si počas 11-ročného manželského zväzku adoptovala dve deti, ktoré sa taktiež časom pripojili k viere svojho otca. 

Prečítajte si: Dcéra Heidy Klum sa objavila na titulke časopisu. Jej krása vám vyrazí dych

Katie sa zaprela 

Približne päť rokov po rozvode našiel Tom svoje šťastie po boku inej herečky, konkrétne Katie Holmes. Hoc ichc manželstvo pôsobilo spočiatku idylicky a páru sa podarilo splodiť spoločnú dcérku Suri, ich šťastie trvalo len krátko. Po tom, ako Katie začala odmietať zasvätenie Suri do Tomovej cirkvi, nastali v ich vzťahu problémy. Oficiálny dôvod ich rozvodu však neuviedli, a tak sa fanúšikovia museli uspokojiť s často spomínaným, no neurčitým prehlásením - rozvádzame sa kvôli neprekonateľným rozdielom.

Po rozvode sa však začalo konať niečo nevídané - Tom nielenže prerušil kontakt so svojou exmanželkou, ale zároveň aj s krásnou dcérkou. Nie je žiadnym tajomstvom, že scientológovia kontrolujú to, s kým komunikujú ich členovia, a tak sa musel Tom podriadiť pravidlám svojej viery. Dokonca aj na úkor toho, že neuvidí vyrastať svoju dcéru. Naposledy ju totiž videl v čase rozvodu, od ktorého ubehlo už osem rokov.

Aj keď médiá neustále zverejňujú správy o tom, že sa mal slávny otec stretnúť so svojou dcérou, Katie všetky tieto klebety poprela. Faktom je, že sa jej stráni o čosi viac. Herec fotografie Suri dokonca odstránil aj zo svojej oficiálnej fanúšikovskej stránky. „Suri už nie je súčasťou môjho života, preto nechcem vidieť ani jej fotky," citoval jeho vyjadrenie web UsWeekly.

Neprehliadnite: Pozornosť na seba priťahoval stále. Prvá priateľka dospelého Brada Pitta bola ešte dieťaťom

Vyrastá bez neho

Zdá sa, že to však Suri zvláda aj bez neho. Hoc ju pohľad na slávneho otca, ktorý sa naďalej objavuje na filmových plátnach či filmových premiérach, musí bolieť, statočne sa drží. „Suri je už odjakživa veľmi silná povaha,'' prezradila Katie pre Instyle. Oporou je jej nepochybne práve Katie, ktorá má so svojou priateľský vzťah a so svojou dcérkou trávi všetok voľný čas. Napriek nedostatočnej láske otca tak vidieť, že Suri má všetkého dostatok.

- Najčítanejšie -