Presunúť na hlavný obsah

Moje módne obsesie: Niki Lowrie sa snaží spojiť šetrný spôsob života s láskou k móde

Slovenské celebrity

Jedna z našich najúspešnejších topmodeliek Niki Lowrie módu zbožňuje. Napriek tomu si je vedomá, aké dôležité je pozerať sa na ňu z viacerých uhlov. Človek totiž dokáže spojiť vášeň k nej aj s ohľaduplnosťou a víziou toho, čo všetko naše správanie ovplyvní.


Čo pre teba znamená móda? Mala si k nej vzťah už od detstva?

Móda je pre mňa istý spôsob sebavyjadrenia, každodenný nádych daného štýlu, ktorým sa človek reprezentuje. Samozrejme osobnosť človeka, sa nemôže posudzovať podľa toho ako sa oblečie, ale myslím si, že zo zovňajšku sa dá o osobe celkom veľa prečítať, minimálne to, aký vzťah k móde daná osobnosť má.

Ja som už ako malá bola veľmi prieberčivá v tom, čo si na seba oblečiem. Pamätám si, že som mala jedny veľmi obľúbené strieborné balerínky, ktoré som nosila až kým mi z nich palec netrčal (smiech), toho štýlu som sa asi presýtila, keďže dnes si na nohu balerínky nedám.

Ake základne kúsky tvoria tvoj šatník? 

Klasicky modré jeansy, ktoré musia perfektne sedieť na postave, biele tričko a čierne oversize sako. To je môj základný “must have“ kamkoľvek idem. Tento casual ale elegantný štýl, sa dá vždy doplniť topánkou, ktorá môže zmeniť celý look na denný či večerný.

Kvalitné topánky sú základom každého outfitu. Obliecť sa, pri toľkých možnostiach, čo nám dnes svet módy ponúka, sa dá aj za málo peňazí, ale topánky musia byť vždy kvalitné... to človek vidí aj hneď na prvý pohľad.

Snažíš sa vrámci módy, riadiť aj udržateľnosťou? Je tento aspekt, podľa teba dôležitý? 

Sustainable fashion, je dnes veľmi častá téma vrámci spoločnosti. Je to správne, že sa ľudia o tom viac informujú. Je to však aj veľmi citlivá téma a ja nie som odborník, takže by som sa k tomu nechcela príliš vyjadrovať. 

Musím však povedať, že aj ja sama, som sa veľmi upokojila s nakupovaním, jednak aj pre to, že je toho naozaj veľa až na presýtenie, ale aj preto, že dnes už som si omnoho viac vedomá, čo stojí za celým fashion priemyslom. Odkiaľ produkty skutočne pochádzajú ako sa produkujú, za akých podmienok atď. Second hand je myslím si výborná voľba, ak človek chce ísť stále s módou a zároveň sa prikloniť viac k udržateľnosti módy. 

Vyberáš si aj podľa toho značky? Ktoré sú tvoje obľúbené? 

Musím sa priznať, že nakoľko pracujem v módnom priemysle a väčšinou dlhodobo, s tou istou značkou, znamená to, že som dosť ovplyňovaná, tým daným štýlom návrhára. Takže momentálne sa veľmi teším, pretože pracujem pre môj favorit, t.j. Prada. 

Neprehliadnite: Materstvo im prospieva. Známe Slovenky, ktoré aj po príchode detí na svet môžu konkurovať modelkám

Odjakživa som veľkým fanúšikom, YSL a Dior, z tých nových značiek som si veľmi obľúbila Jacquemus. Samozrejme, hlavne vrámci obdivu pre ten tzv. "touch" módneho oka, môj šatník je koniec koncov, veľmi jednoduchý. Mám skôr slabosť na topánky ako som už spomínala. 

Ktorý kúsok je tvoj najobľúbenejší a prečo? 

Topánky, topánky a opäť topánky. Avšak neznamená to vždy opätky len preto, že som žena. Milujem tenisky, mokasíny, sandále. Myslím, že práve tento dobre zvolený doplnok, dokáže zmeniť kompletne celý outfit, vždy k lepšiemu. 

Kam sa podľa teba bude módny biznis ďalej vyíjať?

Na margo momentálnej situácie, jednoznačne online smerom. Keďže je to už vyše roka, čo sme obmedzovaní cestovať, ľudia si zvykli skôr na online nákup. A teda aj fashion world, sa celej situácii prispôsobil a veľa značiek ponúkalo prehliadky, napríklad v priamom prenose, no online.

Prečítajte si: Z týchto malých dievčatiek známych Sloveniek sú dnes už dámy: Krásu zdedili po mamách a určite o nich budeme ešte počuť

Môj osobný názor alebo skôr predstava by bola, aby sa viac dostal pod kontrolu celý ten "fast fashion" a skôr sa ľudia uberali ku kvalite a nie kvantite.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe