Presunúť na hlavný obsah

Najsledovanejšia časť ženského tela: Z pohľadu mužov je to práve táto, ktorú si všímajú najviac

Lifestyle

Aj Instagram takej Kim Kardashian by mohol byť dôkazom toho, že aj veľký zadok vie ohúriť. Je však mužská posadnutosť väčšími pozadiami výmysel alebo môžeme smelo povedať, že pozadia nahradili prsia a že ženský zadok je najsledovanejšou časťou tela z pohľadu mužov?

Ženský zadok verzus ženské prsia

Máme za to, že v minulosti si muži potrpeli na ženské prsia. Potom prišla taká Kim Kardashian, sociálne siete a či sme chceli alebo nie, pri takejto kombinácii začali muži venovať viac pozornosti práve ženskému pozadiu. Ženský zadok teda smelo nahradil ženské prsia, ale čo sa tým mužom vlastne na ženskom pozadí páči? Je to skutočne jeho veľkosť? 

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš index ženskej príťažlivosti? Tieto dve veci prezradia, koľko mužov z vás nevie spustiť oči

Zakrivenie chrbtice, ktoré ponúka ilúziu väčšieho pozadia 

Ako informuje portál health.com, výskum z Texaskej univerzity v Austine v USA zistil to, čo skutočne mužov priťahuje nie je ani tak veľkosť ženského pozadia, ale jeho krivky. Presnejšie zakrivenie chrbtice, ktoré ponúka ilúziu väčšieho pozadia. Danej štúdie sa zúčastnilo asi 100 mužov vo veku od 17 do 24 rokov, ktorí boli požiadaní, aby ohodnotili atraktivitu obrázkov ženskej siluety, keď stála bokom. Každý obrázok bol pozmenený, takže spodná časť chrbtice bola zakrivená v rôznych uhloch, čo spôsobilo, že zadok ženy vyčnieval v rôznych extrémoch. Čo týmto vedci zistili? Že muži v drvivej väčšine preferovali obrázky, ktoré ukazovali spodnú časť chrbtice zakrivenú v 45-stupňovom uhle, od chrbta po zadok.

Čítajte tiež: Ženy sú podľa odborníkov najpríťažlivejšie v tomto období: Využiť by to mali na sto percent

Nejde o veľkosť, ale zakrivenie chrbtice smerom k zadku 

Zaujímavosťou na tomto výskume bolo to, či vôbec do hry vstúpila veľkosť ženského pozadia. Aby to vedci zistili, požiadali opäť spomínaných mužov, aby si prezreli obrázky žien s rôznymi veľkosťami zadku a zakrivením chrbtice: „Ukázalo sa, že muži boli zapálení pre ženy, ktorých zakrivenie chrbtice bolo najbližšie k 45 stupňom bez ohľadu na veľkosť ich zadnej časti. To nám umožnilo presvedčivo ukázať, že muži uprednostňujú ženy, ktoré vykazujú špecifické uhly zakrivenia chrbtice pred hmotou zadku," objasnil spoluautor štúdie pre spomínaný portál.

Neprehliadnite:  Pravda o plodnosti žien po 35-tke: Nový spôsob myslenia odborníkov strieda ten starý, zaužívaný

Praveké vplyvy, ideálna matka detí 

Spoluautor štúdie ešte prezradil, že všetky tieto zistenia majú aj logické vysvetlenie, a to v praveku... Spomínaný preferovaný tvar či zakrivenie chrbtice smerom k zadku evokuje v mužoch pocit, že takáto žena je či bude ideálnou matkou jeho detí. Muži sa domnievajú, že práve tieto ženy sú schopné lepšie zabezpečiť plod a potomstvo a dokonca by boli schopné byť tehotné aj viackrát bez nejakých výraznejších zdravotných problémov. Stručne povedané, správna krivka uľahčuje ženám vynosiť bábätká, prípadne viac. 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe