Presunúť na hlavný obsah

Najnovšie trendy ženského poprsia: Aké prsia sa mužom najviac páčia a čo môže za túto zmenu?

Krása

Časť tela, ktorú muži na ženách nikdy neprestanú obdivovať. Chvíľami to však vyzeralo, že ich zaujíma viac ženské pozadie než prsia a možno práve toto bol ten dôvod.

Ženské prsia muži odpradávna obdivovali a práve vďaka týmto tvarom sa žena ako taká, stala múzou mnohých umelcov, ktorých inšpirovali ich krivky. 

Práve ženy, ktoré sú si vedomé svojej ženskosti a uvedomujú si ju, sú pre mužov zvyčajne najatraktívnejšie. Vôbec to však neznamená, že čím väčšie poprsie, tým atraktívnejšia žena. Takže, ak ste sa, milé dámy, niekedy s týmto stretli, či už zo strany rečí ľudí alebo vášho (dúfame, že už ex) partnera, rýchlo to vypustite z hlavy.

Prečítajte si: Potraviny, ktoré vášmu telu dodajú potrebný kolagén: Prejedzte sa k pleti bez vrások

Silikóny sa už „nenosia“

Zatiaľ čo 90. roky ovládli silikónové „guľatiny“, ktorými sa ženy pýšili a muži z nich išli do kolien, po pár rokoch sa ukázalo, že takýto neprirodzený tvar jednoducho už príťažlivý nie je. Nejedna svetoznáma celebrita si ich dala odstrániť a vrátila sa k svojej prirodzenosti. 

Umelé prsia sa už jednoducho „nenosia“, aspoň nie také, aké sme ich vtedy poznali. Plastická a estetická medicína sa však vyvíja a možno by ste sa čudovali, koľko žien vo vašom okolí má silikónové prsia, len to vôbec nie je spoznať. Posun k prirodzenosti tak nastal už v „ére silikónov“.

Ženy by sa mali tešiť zo svojho tela, láka ich prirodzenosť

Všetko nové a nepoznané je spočiatku lákavé a silikónové prsia boli pre mužov doslova ako atrakcia. Čoraz viac sa však ukazuje, že aj mužov láka na ženách prirodzenosť. Samozrejme, nie v zmysle, aby sa nestarala o to, byť krásnou a ženskou, ale prirodzenosť v znamení spokojnosti so svojím telom.
Dobrá správa pre všetky ženy, ktoré si mysleli, že všetci chlapi sú len na veľké prsia. Omyl. Sto ľudí, sto chutí. Práve dôraz na návrat prirodzeného vzhľadu ženského poprsia dodáva ženám sebavedomie a pocit, že svoje telo majú rady. Práve tieto signály totiž muži vnímajú oveľa viac a žena, ktorá dokáže ovládať svojimi pohybmi svoje krivky a nosiť ich vysiela sexepíl, ktorý je pre ňu charakteristický a jedinečný.

Lipotransfer alebo úprava prsníkov vlastnými kmeňovými bunkami

Žijeme v dobe, keď tolerancia a rozmanitosť by mali byť súčasťou vyspelej spoločnosti. Súvisí s tým aj schopnosť akceptovať, že nie každá žena to dokáže a pokiaľ skutočne chce na svojom tele niečo meniť, má na to právo. A možnosti tiež. 

V súčasnosti je možná modelácia poprsia vďaka vlastným kmeňovým bunkám ženy. V preklade to znamená, že z tela vám odoberú tuk a tým vytvoria želaný vzhľad poprsia. Prsia tak nadobudnú objemnejší tvar a dojem prirodzenosti. Odoberá sa z partií, kde je ho najviac ako zadok, stehná alebo brucho. Tukové tkanivo, ktoré sa do pŕs vloží sa tak stáva jeho prirodzenou súčasťou. Na rozdiel od zväčšovania poprsia pomocou umelých implantátov, pri tomto zákroku nemáte celkovú narkózu, ale len lokálnu anestézu. Rozdiel je tiež v tom, že vám po zákroku nezostanú žiadne jazvy, nakoľko k úprave poprsia dochádza jemnými vpichmi. Tie po čase na pokožke zrastú. 

Neprehliadnite: Beauty novinky v duchu spomalenia starnutia: Tradičný rituál Japoniek, ktorý prebudí vašu pleť a vytiahne krásu zvnútra

Mastopexia alebo zdvihnutie poprsia

Veľký záujem je aj o mastopexiu, teda o zdvihnutie poprsia. Lifting poprsia si dávajú robiť ženy, ktorým napríklad v dôsledku prudkého úbytku hmotnosti zmenšilo tkanivo prsnej žľazy alebo ženy, ktoré kojili a pomer ich pŕs je značne odlišný. 

Ide o invazívny zákrok v celkovej anestéze, ktorý poprsie spevní a vytvorí vyhovujúce „postavenie“ ženských pŕs. Prsia tak môžu vyzerať na pohľad ako klasicky zväčšené, ale v skutočnosti ide len o riešenie „poklesu“ poprsia, ktoré prichádza o elasticitu a prinavráteniu „mladistvého vzhľadu“.

- Najčítanejšie -