Presunúť na hlavný obsah

3 beauty tipy od hollywoodskych špecialistov: Toto sú tajomstvá krásy známych hviezd

Krása

Každá rada, či tip sa rátajú. Hlavne pokiaľ ide o pleť a možnosť zlepšiť jej stav. Preto sme tentokrát pre vás zozbierali niekoľko tipov od uznávanej dermatologičky Jamie, na ktorú nedajú dopustiť ani Jessica Alba či Emily Ratajkowski.

Denná rutina

Každý si budujeme dennú beauty rutinu po svojom. Skúšame, čo nám vyhovuje viac, čo menej, čo škodí našej pleti, naopak čo jej prospieva. Samozrejme, každému vyhovuje iné, no pokiaľ ide o profesionálov, ich rady by ste nemali ignorovať. Skúste do svojej dennej rutiny zapracovať tieto tri veci, ktoré sú "tajomstvom" krásy mnohých známych hviezd:

Kyseliny

Pri spojení kyseliny v kozmetike sa mnohí ľudia úplne zbytočne vydesia. Kyseliny však dokážu urobiť s pleťou zázraky. Treba si však vybrať tie správne. Ak tak urobíte, očakávané výsledky dosiahnete po pár týždňoch. Netreba sa ich báť. Kyseliny sú produkty, ktoré svetové celebrity používajú najčastejšie práve kvôli odporúčaniu dermatológov. Zo začiatku si vyberte jemnejšie produkty, napríkad známu kyselinu hyaluronovú alebo kyselinu mliečnu. Rozhodne vám neuškodia, len naopak. Tieto kyseliny robia zázraky na počkanie, takže výsledky uvidíte takmer okamžite. 

Neprehliadnite: Micelárna voda, tonikum alebo voda v spreji? Viete, aký je medzi nimi rozdiel a čo a kedy používať?

Exfoliácia

Ďalšia mocná vec, ktorá dokáže veľké veci. I na exfoliáciu nedajú svetoví dermatológovia a odborníci dopustiť. Exfoliácia zahŕňa odstránenie najstarších mŕtvych kožných buniek z povrchu kože. Tento proces sa za účelom zachovania zdravia pokožky využíva už mnoho rokov, napríklad počas mikrodermabrázie či chemického peelingu. Môže byť dosiahnutá mechanickou či chemickou cestou. Jemnú exfoliáciu si môžete robiť doma pomocou kyselín. Poradiť by ste sa ale mali so svojím dermatológom. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 beauty produktov, ktoré by ste si mali vziať na dovolenku: Nič viac okrem tohto nepotrebujete

Séra

Sérum. Povinná výbava každej ženy po 25-ke. Tento produkt musíte vždy vyberať podľa aktuálneho problému, inak sa len veľmi ťažko dočkáte očakávaného efektu. Na výber je dnes skutočne veľké množstvo produktov - na póry, pigmentové škvrny, vrásky, jazvy, rozjasnenie. Stačí si vybrať len správny produkt pre vašu pleť, poctivo ho používať presne tak, ako káže návod a už o pár týždňov sa dočkáte prvých výsledkov. Séra majú jednu z najväčších síl a schopnosti napraviť našu pleť. Nie je to zbytočný rozmar, ako sa mnohé ženy nazdávajú a ani len marketingový ťah, ktorý z vás má vytiahnuť peniaze. Séra dokážu zmeny, ktoré žiadne iné produkty nerobia a vedia to i svetoví odborníci.

Prečítajte si: Zapletané vrkoče sú stále výrazným trendom: Túto sezónu by ste ich ale mali nosiť trochu inak

- Najčítanejšie -