Presunúť na hlavný obsah

Ženy sú podľa odborníkov najpríťažlivejšie v tomto období: Využiť by to mali na sto percent

Lifestyle

Napriek tomu, že sa vraví, že žena vyžaruje najväčšiu charizmu a príťažlivosť v čase, keď sa cíti najlepšie, nie je to tak celkom pravda. Čo to o tom môžu povedať aj hormóny, ktoré výrazne ovplyvňujú to, ako nás druhí vnímajú.

Príroda to zariadila tak, aby sme opačné pohlavie priťahovali najmä typickými ženskými znakmi, ktoré symbolizujú plodnosť. Práve to je dôvodom, prečo väčšinu mužov priťahujú staroveké archetypy ako veľké prsia, zadok či boky. Tieto ženské atribúty symbolizujú plodnosť a tým pádom sa stávajú príťažlivé. Nie je to však zďaleka jediné, čím naše telá vysielajú signál príťažlivosti. Zmysel atraktívnosti sa bez ohľadu na naše krivky totiž skrýva aj v na prvý pohľad nepodstatnej veci.

Prečítajte si: Veľká hruď, prenikavý pohľad či úsmev. Čo ženy skutočne priťahuje na mužoch?

Plodnosť ako afrodiziakum 

Podľa talianskych vedcov je faktom, že počas ovulácie sme o čosi príťažlivejšie, než kedysi. Podľa ich prieskumov sa totiž atraktivita u opačného pohlavia prejavila najmä v strede medzi dvoma mešntruáciami, čiže podľa plodného obdobia. Toto tvrdenie, ktoré sa zo začiatku označovalo ako ľudové, potvrdil výskum Janeka Lobmaiera z Bernskej univerzity. 

Vedci požiadali približne 160 ľudí, aby podľa fotografií iných žien (nafotených v čase ovulácie a mimo nej) vybrali tú lepšiu, kde žena pôsobila atraktívnejšie. Až 90% ľudí zvolilo práve fotografiu z obdobia ovulácie a zhodli sa na tom, že osoba na fotke pôsobí charizmatickejšie a vyžaruje z nej aj istá sexuálna energia.

Neprehliadnite: Sexuálnu príťažlivosť ovplyvňuje hneď niekoľko vecí. Ako rozprúdiť chémiu?

Ako je to možné? 

Vysvetlenie je logické - tak, ako vydávajú ''signály'' na párenie zvieratá v prírode, na podobných princípoch fungujeme aj my, hoc už nie v takej miere ako zvieratá. Napriek tomu však nevieme poprieť prírodu a istý zákon príťažlivosti, ktorý sa stará o to, aby sme si k sebe našli polovičku. 

Aj keď si na sebe počas ovulácie my samotné nevšímame veľa zmien, faktom je, že hneď niekoľko sa ich deje. Prirodzene sa nám napríklad mení typ chôdze a vlnenie s bokmi či rumenec na tvári. 

Práve toto obdobie by sme tak mali podľa vedcov využiť na rande, dôležité schôdze a komunikáciu s opačným pohlavím. Podľa nich totiž nielenže vytvoríme najlepší prvý dojem, ale zároveň prebudíme aj prirodzenú príťažlivosť. Stojí za to vyskúšať to, čo poviete?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe