Presunúť na hlavný obsah

Sexuálnu príťažlivosť ovplyvňuje hneď niekoľko vecí. Ako rozprúdiť chémiu?

Sex a vzťahy

Vraví sa, že buď medzi dvoma ľudmi je alebo nie je. Nič medzi. Je to však skutočne tak? Viacerí odborníci sa totiž zhodujú, že sa príťažlivosť dá vybudovať.

Vôňa 

Jeden z najdôležitejších prvkov, ktorí rozhodne, ako sa budete pri danom človeku cítiť. Či tomu veríte či nie, príjemná vôňa, ale aj samotné pižmo má hlavné slovo v zákone príťažlivosti. Pravdepodobne na vás neurobí dojem človek, ktorý je prepotený alebo zapácha za cigaretami či alkoholom. Našťastie návod na to, ako zaujať, je naozaj jednoduchý - stačí pravidelná hygiena a mierna pomoc parfému. 

Nezabúdajte však, že menej je niekedy viac a litre obľúbenej voňavky vedia napáchať viac škody než úžitku. Snažte sa vyberať si jemné, neťaživé parfémy, ktoré voňajú väčšine z nás. V tomto prípade platí, že je lepšie siahnuť po kvalitnej značke než po lacnej napodobenine. Tie sú totiž väčšinou príliš ťažké a sladké a jediné, čo dokážu ''pritiahnuť'' je hmyz. 

Prečítajte si: Keď je v sexe drevo. Dopomôžte svojmu partnerovi jednoduchými trikmi

Priamy očný kontakt

Maličkosť, ktorá taktiež dokáže veľa. Mnoho ľudí si ani neuvedomuje, ako pri rozhovoroch uhýba pohľadom. Snažte sa očný kontakt udržať čo najdlhšie s tým, že dbajte aj na iné gestá, ktoré vyjadrujú záujem, Málokto totiž pociťuje príťažlivosť k človeku, ktorý sa javí už od začiatku ako chladný a neprístupný. 

Pohoda na prvom mieste 

Pokiaľ sa nebudete cítiť uvoľnená a sebavedomá, nebudete vyžarovať pozitívnu energiu, ktorá priťahuje druhých. Aké jednoduché však? Stačí, aby ste sa cítili dobre, no paradoxne to často býva orieškom pre väčšinu z nás. Doprajte si potrebný relax, dodržujte pravidelný spánok a v neposlednom rade dbajte na vyváženú stravu. Bez týchto troch aspektov udržanie ''čistej hlavy'' a vyváženej psychiky jednoducho nepôjde. 

Dbajte ohľad na to, aby ste sa v prvom rade cítili dobre. Oblečte sa tak, aby ste nemuseli každú chvíľu kontrolovať svoj outfit a byť v strese, či všetko sedí a je v poriadku. Vaša spokojnosť je na prvom mieste - len tak totiž dokáže zaujať druhých. 

Neprehliadnite: Sex a jeho rôzne podoby. Milovanie si môžete okoreniť rôznymi spôsobmi

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe