Presunúť na hlavný obsah

Perfektný úsmev na počkanie: 4 prírodné zázraky na bielenie zubov, ktoré fungujú a zelenú im dávajú aj stomatológovia

Zábava

Ak túžite po žiarivom úsmeve, no chcete sa vyhnúť chemickému bieleniu zubov, máme pre vás skvelé tipy ako na to. Áno, dá sa to aj prírodnou cestou.

Prírodné zázraky

Čas hollywoodskych úsmevov je späť. Azda každá žena túži po tom, mať perfektný, biely chrup, ktorý dáva priestor vyniknúť úsmevu. Nie všetky ho však máme prirodzene daný a preto skúšame rôzne alternatívy ako ho dosiahnuť. Aby sa domáce bielenie zubov, vyhlo zbytočným komplikáciám, po ktorých nikto netúži, je fajn ísť skôr overenou cestou ako variantou pokus - omyl.

"Samozrejme z môjho pohľadu stomatológa je vždy najideálnejšou formou bielenia zubov to, kedy sa zveríte do rúk odborníkov. No ak je niekto zásadne proti, neodsudzujem to. Vždy tvrdím, že aj domáce bielenie, môže priniesť benefity. Len treba vedieť ako na to. Preto aj svojim pacientom dávam radšej rady ako ho robiť doma a dosiahnuť  aspoň sčasti požadovaný efekt."

Mohlo by vás zaujímať: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

"Je to určite lepšie ako experimenty, ktorými si môžete úplne zbytočne ublížiť. Kľúčová rada je robiť ho vždy len vtedy, keď nemáte zubné kazy alebo inak poškodené zuby, aby ste si náhodou ich stav nezhoršili. To je úplný základ," vysvetľuje MUDr. Thomas Steinbauer, stomatológ.

Ak teda v tomto smere chcete ísť prírodnou cestou, tu sú overené tipy ako na to. 

1. Zmes morskej soli, citrónovej šťavy a zubnej pasty

Zmiešajte v miske polovicu čajovej lyžičky morskej soli, so šťavou z jedného citróna a malým množstvom bežnej zubnej pasty. Aplikujte  túto zmes na zuby a nechajte ju pôsobiť aspoň minútu. Vypláchnite a použite ústnu vodu. Ideálne je robiť aspoň dvakrát do týždňa. Už po mesiaci budete mať žiarivý úsmev. 

2. Eliminácia žltých povlakov a bielenie v jednom

Vedeli ste, že jahody okrem toho, že skvele chutia, dokážu s našim chrupom skutočne zázraky? Je to taký prírodný všeliek. Vezmite si pár jahôd, popučte ich vidličkou a túto pastu si dajte na kefku.

Postupujte rovnako ako keby ste si zuby umývali klasicky, pastou. Dokážete sa zbaviť výrazných zažltnutých povlakov a krásne si zuby vybielite. Stačí jahodovú pastu, používať dvakrát do týždňa a výsledky sa dostavia. 

3. Combo, ktoré vždy zaberie

V podstate ide o akúsi  prírodnú ústu vodu, ktorá čistí, dodáva zubom lesk, dezinfikuje a dokonca pomáha eliminovať bolesť pri ťažkostiach. V pomere 1:1 zmiešajte citrónovú šťavu a vodu, následne preplachujte ústa. Rýchle, účinné a efektívne - čo viac si priať. 

4. Kokosový olej ako nenahraditeľná superpotravina

Kokosový olej sa dostáva do povedomia poslednú dobu čoraz viac. Mnohí ho označujú za superpotravinu  a pripisujú mu zásluhy aj vrámci bielenia nášho chrupu. Vyplachovanie úst olejom, praktizuje roky Gywneth Paltrow a nedá na neho dopustiť.

Prečo to funguje je vraj veľmi jednoduché - mastné kyseliny v kokosovom oleji, totiž priťahujú a zachytávajú baktérie, takže pri každej takejto kúre, ich odstarňujete spolu s povlakmi z úst.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe