Presunúť na hlavný obsah

4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

Fitness

Stačí im venovať pár minút denne a vaše brucho sa zmení po pár týždňoch na nepoznanie. Tým, ako sa vám roztopia tuky totiž dosiahnete postavu, akú ste ani samy nemysleli, že raz môžete mať.

Plank (doska)

Tuky by mali tvoriť maximálne 30% prijatej energie denného jedálnička, Ak bojujete s pneumatikou na bruchu, môžete si byť istí, že táto rovnica pre vás neplatí. Dôležité j uvedomiť si to a chcieť to zmeniť. Plank alebo doska patrí k najzákladnejším a najpopulárnejším cvikom na brucho. Stačí pár minút denne a na bruchu sa vám začnú rysovať svaly, ktoré vytlačia tuky. 

Prečítajte si: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Russian Twist (cvik so záťažou v sede)

Ako ste si mohli všimnúť, vyberáme pre vás len také cviky, ktoré môžete praktizovať doma, a to bez ohľadu na čas. Cvik so záťažou v sede, kedy si do rúk môžete vziať cvičebné pomôcky a náradie, posilňuje svaly na bruchu. Stačí pár minút denne a čochvíľa nespoznáte svoje brucho a s ním súvisiace telo. 

Squats (drepy)

Drepy sú často prezývané aj ako kráľ cvikov. Hoci pri nich posilňujeme predovšetkým core a teda stred tela, súvisí to tiež s bruchom. Štíhle a ploché brucho prispieva k správnemu držaniu tela. Aj keď má niekto ploché brucho alebo six pack, neznamená to, že má aj správne držanie tela. Core je nezávislé a dovolíme si tvrdiť, že aj dôležitejšie. Existuje mýtus, že keď majú ľudia pri cvičení pocit, že im „horí brucho“, posilňujú core. V skutočnosti cítia preťažený bedro-stehenný sval.

Mohlo by vás zaujímať:  VIDEO: Letné stylingy na cvičenie, ktoré vás budú baviť: V čom chodiť počas horúčav?

Scissors (cvik nožnice)

Brucho je časťou tela, z ktorej tuk ide dolu ako posledný. Cvik nožnice, kedy prekrižujete jednu nohu cez druhú a to v ležmo, je ideálny pre všetky ženy a to v akomkoľvek období. Tento cvik môžete vykonávať bez ohľadu na čas a miesto, v pohodlí domova. Pár minút denne a vaše brucho prejde transformáciou. Po pár týždňoch zistíte, aká zmena vás čaká, keď ubudne z tukov v okolí pása, a to vás bude motivovať ešte viac, verte nám. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe