Presunúť na hlavný obsah

Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

Krása

Ak rozmýšľate o novom účese, zrejme na to neexistuje lepší čas. Horúce letné dni si priam žiadajú zmenu. Čo je však teraz trendy?

Pixie

Odvážny strih, na ktorý sa podujmu skutočne len tie odvážne. Zatiaľ čo boli kedysi krátke vlasy považované za prejav menšej ženskosti, dnes to pôsobí úplne inak. Práve chlapčenský strih totiž dokáže zvýrazniť črty tváre tak, ako iné účesy potláčajú. Pravdou je, že nie každém sa tento typ účesu hodí, a tak je veľmi dôležité nielen objektívne zhodnotiť, či na to máte predpoklady, ale zároveň si nechať poradiť profesionálom. 

V štýle pixie môžete mať na hlave mnoho variácií. Výsledok môže vyzerať prísne, unisexovo alebo dokonca aj romanticky. Častým doplnkom tohto účesu býva práve ofina, ktorá dotvára celý efekt. Je však na vás, do akej miery ste odhodlaná na zmenu. 

Medzi slovenskými celebritami tento typ účesu preslávila napríklad speváčka Emma Drobná. A práve ona môže byť príkladom toho, že krátke vlasy na ženskosti neuberajú, práve naopak.

Prečítajte si: Najžiadanejšie vlasové techniky na leto, ktoré si zamilujete: Inšpirujte sa tipmi kaderníka

Zarovnané vlasy

Zdá sa nesmrteľný účes, ktorý sa drží už druhú sezónu. Časy, kedy ženy čakali na to, kedy im vlasy opäť narastú do chcenej dĺžky sú preč a čoraz viac z nich si volí praktickú, no napriek tomu štýlovú variantu ''po plecia''. Pozor, nejde o klasické mikádo či slávneho boba. Zarovno zostrihané vlasy končia až na pleciach. 

Praktickosťou tohto účesu je, že jeho všestranné využitie. Aj keď sa spočiatku môže zdať, že sa tieto vlasy dajú nosiť len na jeden spôsob, opak je pravdou. Zatiaľ čo pre moment divy si väčšina žien vlasy upravuje tak, aby boli rovné, s vlnami budete pôsobiť ako éterická vlna. 

V slovenskom šoubiznise je mnoho známych tvárí, ktoré nedajú na tento strih dopustiť už niekoľkú sezónu. Patria medzi ne Mária Dušička či módna návrhárka Mária Grešová.

Neprehliadnite: Tuhé šampóny na vlasy: Novodobý trend, ktorý je šetrný k vlasom a podporuje ich rast

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe