Presunúť na hlavný obsah

Potí sa nielen naše telo, ale aj tvár. Vyčistite si ju bez toho, aby ste jej na slnku ešte viac ublížili

Krása

O tom, že je starostlivosť o pleť mimoriadne dôležitá v akomkoľvek veku, sa nemusíme baviť. Pravidlá správneho čistenia a hydratácie sa však cez leto o čosi menia.

Vyhnite sa vhlčeným obrúskom 

Mnoho z nás si so sebou cez leto v kabelke nesie vhlčené obrúsky, ktoré bývajú nepochybne prvou záchranou vo viacerých situáciách. Čo sa však týka pleti, mali by ostať raz a navždy tabu. Väčšina z nich (pokiaľ si nekupujete špeciálne detské určné pre senzitívne deti) v sebe obsahuje alkohol či iné látky, ktoré okrem vyčistenia taktiež vysušujú. 

V praxi to znamená, že vy si síce vašu pleť utriete od potu, no zároveň z nej zmyjete aj maz, ktorý chráni vašu pleť z vonkajšej strany. Aby ste sa tomuto vyhli, je potrebné, aby ste vrstvu látok, ktorú si nanesiete použitím vlhčeného obrúska, zmyli čistou vodou. 

Prečítajte si: Dokonalé chodidlá sú predzvesťou leta. Luxus pedikúry zvládnete aj doma

Teplá voda je tabu

A nielen v lete, ale aj v zime. Aj keď máme často pocit, že je naša pleť čistejšia a vypnutejšia, v skutočnosti jej ubližujeme. Teplá voda vysušuje, čo je pre pleť signál, aby sa začala viac ''brániť'' a tým pádom produkovať ešte viac mazu, než doteraz.

Tonikum ako zázrak

Aby ste dosiahli čo najlepší efekt a vašu tvár zbavili potu, nič iné ako pravidelné čistenie vám skutočne pomôcť nedokáže. Vaša rutina by si však cez letné obdobie mala prejsť zmenou, ktorá okrem klasických prípravkov zahŕňa aj tie s kyselinou hyalúronovou určené na hydratovanie. Keď sa totiž tvár potí, neznamená to, že má prebytok vody, práve naopak. 

Na každodennej báze by ste mali používať a toniká, ktoré dokážu pleť nielenže správne dočistiť, ale zároveň aj osviežiť. Vedia byť tak príjemným pomocníkom pri hydratácii, ale aj čistení od potu. Stavte však na produkt prírodnej bázy a podobne ako pri vhlčených obrúskoch siahnite po kúsku bez alkoholu. Ideálnym pomocníkom vedia byť najmä toniká v spreji, ktoré viete použiť bez vatového tampónika. 

Neprehliadnite: Nikdy to nebolo ľahšie. Metóda, ktorá vás zbaví neželanej celulitídy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe