Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé chodidlá sú predzvesťou leta. Luxus pedikúry zvládnete aj sama doma

Krása

Čoraz teplejšie počasie je nepochybne predzvesťou toho, že obľúbené ročné obdobie už klope na dvere. Postarajte sa o svoje chodidlá tak, aby ste ich mohli hrdo prezentovať v sandáloch,

Dokonalé päty sa dajú dosiahnuť najmä pravidelnou pedikúrou. Na to, aby ste dosiahli ten najlepší efekt a vaše päty mohli v sandáloch konkurovať tým detským, však špeciálnu odborníčku nepotrebujete. Dôležité je poznať know-how o tom, ako sa o svoje chodidlá starať, najlepšie na pravidelnej báze. Bez tej totiž trvalý efekt nedosiahnete. 

Prečítajte si: Ako na vrásky okolo úst? Predtým, než podstúpite estetický zákrok, sa oplatí vyskúšať tieto veci

Doprajte im poriadny kúpeľ

Byť v sprche či vo vani nestačí. Minimálne raz za dva týždne by ste mali svojim chodidlám dodať špeciálny kúpeľ - a poriadne si ich vymočiť v teplej vode. Naberte si vodu do lavóra či inej nádoby, do ktorej ich môžete ponoriť. Pridať môžete aj špeciálnu soľ, ktorú nájdete v každej drogérii. Nohy nechajte odpočívať a nasiaknuť minimálne polhodinu - vo všeobecnosti však platí, že čím dlhšie, tým lepšie. 

Preč s drsnou pokožkou

Šmirgľovať nohy by ste nemali bez poriadneho navsaknutia vody. Vtedy totiž koži na chodidlách najmenej škodíte - a navyše ide o čosi ľahšie dole. Používajte kvalitný materiál, najlepšie obrúsne kamene, ktoré sa dajú na strojčeku meniť na pravidelnej báze. Po tom, ako ich ošmirgľujete, ich namočte na ďalších 10-15 minút a následne nakrémujte. 

Parafínový zázrak 

Raz za čas si môžete dopriať aj parafínové ponožky, ktoré sa vám postarajú o odstránenie prebytočnej a starej kože. Pozor, ich aplikácia je o čosi obtiažnejšia a predtým, než si gél v sáčku na nohy aplikujete, je potrebné, aby ste mali nechty odlakované a zároveň nemali na chodidlách žiadne ranky, vrátane pľuzgierov. Špeciálny gél sa naleje do pribalených návlekov, v ktorých musíte vydržať hodinu. O pár dní na to sa začína proces lúpania nôh, ktorý síce nie je príliš príťažlivý, no napriek tomu sa do výsledku zamilujete. Garantujeme!

Neprehliadnite: Ochranné krémy proti pigmentovým škvrnám: Pripravte svoju pleť na leto a netýrajte ju

Rada na záver: Ak vás trápia suché, popraskané päty, aplikujte na nich kokosový olej v pravidelných intervaloch. Keď sa ich stav nezlepšuje, odporúčame navštíviť odborníka, ktorý si s tým poradí tak, aby vás nič nebolelo a neuškodil vám. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe