Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, ktoré nám na mužoch najviac imponujú: Čím si nás okamžite získajú?

Partnerské vzťahy

Sú veci, ktoré považujeme na chlapoch za absolútne dokonalé. Čo nás na nich priťahuje a čomu nedokážeme povedať nie?

Rovnako ako mužoch na nás priťahujú určité vlastnosti a atribúty, máme to tak nastavené aj my ženy. Čo je pre nás skutočne atraktívne a čomu nedokážme odolať? Táto rovnica je pomerne jednoduchá, lebo vždy dosádzame v podstate rovnaké menovatele. Pozrite sa spolu s nami, čo nám imponuje a je pre nás mimoriadne príťažlivé.

Mohlo by vás zaujímať: Nemáte odvahu odviazať sa v spálni? Odborníci radia vyskúšať jednoduchý trik, ktorý vám okamžite pomôže

1. Rešpekt a prirodzený obdiv k partnerke

Byť mužom rešpektovaná a akceptovaná je prvá a zásadná vec, ktorú hľadáme. Samozrejme, nebudeme si klamať, fyzický vzhľad je dôležitý, no až keď zistíme, že chlap má v sebe aj toto, sme ochotné, postupovať v rebríčku budovania spoločného zväzku ďalej.

Ak sa k nám muž správa s rešpektom a oceňuje nás také, aké sme, zaručene sa nám z neho podlomia kolená.

2. Samostatnosť

Áno, vlastnosti a pohľad na život sú niečo, čo si hneď po výzore všímame. Vo všeobecnosti platí a aj to funguje, že navrch majú dominantnejší chlapi ako tí submisívnejší. Pokiaľ je muž absolútne nepoužiteľný v reálnom živote, zabliká nám kontrolka, že treba vyhodiť spiatočku.

Po boku muža, ktorý si dokáže poradiť v akejkoľvek situácii, sa cítime vždy oveľa bezpečnejšie a príjemnejšie. Aj to je jeden z aspektov, ktorý nás naozaj vzrušuje. 

3. Spoločenský status

Spoločensý status je niečo, čo na atraktivite skrátka pridáva. Nás ženy priťahuje sebavedomý a finančne nezávislý chlap. Aj keď sme majetkovo úplne slobodné, stále uprednostňujeme zabezpečených mužov. Samotní psychológovia to odôvodňujú tým, že táto preferencia je jednoducho daná evolučne a je to v nás.

Prečítajte si: Do akej miery sa k svojmu partnerovi hodíte? Vedci prišli s unikátnou kalkulačkou

4. Vzťah k deťom

Nebudeme si klamať, ale každá zrelé žena, teda drvivá väčšina, sa na svojho partnera pozerá aj ako na  potenciálneho otec svojich detí. Preto ak k nim má muž vzťah, rozumie si s nimi a dokáže ich zabaviť, je to pre nás veľké plus. Vlastne nielen plus, ale úprimne sa pri tom roztápame.

Ženy totiž zbožňujú chlapov, ktorí majú k ratolestiam pozitívne asociácie. Je to pre nás akýsi znak mužnosti, ktorý sa nikde inde neodzrkadľuje. 

5. Zmysel pre humor

Nežnejšiemu pohlaviu, skutočne oveľa viac imponujú muži, s ktorými je zábava. Príťažlivý chlap, bez charizmy a humoru, totiž  veľmi rýchlo omrzí. Ale pokiaľ je sčítaný, inteligentný a navyše aj vtipný... nie je o čom. Absolútne skvelá kombinácia, ktorej sa nedá povedať nie.

Ktoré veci považujete na mužoch za najpríťažlivejšie?

spolu hlasovalo 326 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe