Presunúť na hlavný obsah

Nikdy to nebolo ľahšie. Metóda, ktorá vás zbaví neželanej celulitídy

Krása

Stretla sa s ňou každá z nás. Niektorá v zanedbateľnej miere, iné zasa o čosi viac. Ako však s neželanou celulitídou zatočiť?

Pomarančová koža nie je problémom, ktorý trápi len určitú časť žien - podľa najnovších prieskumov s hrbolcami väčšinou na stehnách a zadku zápasí až 90% ženskej populácie. Napriek tomu mnoho z nich nemá vedomosť o tom, ako v tomto boji uspieť a väčšina z nich dokonca netuší, čo skutočne tá celulitída je. 

Prečítajte si: Tetované obočie vs microblading. Ktorá z týchto techník je pre vás lepšia?

Kožný problém 

Mnoho žien sa domnieva, že celulitída súvisí s nadváhou. To je samozrejme chybná informácia, nakoľko je celulitída bežným javom aj u štíhlych žien. Pomarančová koža vzniká po tom, čo náš organizmus nie je schopný zbaviť sa prebytočného odpadového materiálu v našom tele - všetkých toxínov a kyselín, ktoré príjmame na dennej báze. Škodlivé látky sa následne hromadia v tukových bunkách uložených pod kožou. Tie vytvárajú tlak a spôsobujú deformáciu v podobe hrbolcov.

Zjednodušene by sa tak dalo povedať, že celulitída je problémom zlého stravovania. Faktom však je, že jej vznik podnecuje oveľa viac faktorov, než to, či si dáte dvakrát do týždňa obľúbený hamburger. Dôležitá je genetika, celkový životný štýl - náchylnejší k nepeknej kože sú práve fajčiari či ľudia, ktorí prehnane konzumujú alkohol, ale aj pribúdajúci vek, kedy sa v našom tele nachádza čoraz menej kolagénu a estrogénu.

Neprehliadnite: Skrášľovacie masky na tvár. Najkrajšie ženy na svete nedajú dopustiť práve na tento produkt

Ako sa jej zbaviť? 

Návodov na to, ako sa zbaviť celulitídy, je dnes niekoľko stovák. Nakoľko sa jedná o kožný problém, nie je potreba zmeniť len životný štýl, ale zároveň sa starať o vonkajšiu pokožku. Aj keď sú krémy dobrou cestou na to, ako dopriať svojmu telu povrchovú starostlivosť, často jednoducho nestačia.

Podľa najnovších prieskumov je azda najväčším pomocníkom práve masáž špeciálnym valcom, ktorú možno praktizovať v akomkoľvek kvalitnom body&spa. Penový, alebo upravený drevený valec rozprúdi lymfatický systém, zlepší prekrvovanie, spevní svalstvo a pokožku. Vaša pokožka sa napne  a tým pádom zatočí aj s pomarančovou kožou. Už niekoľko takýchto masáží dokáže s vašim telom divy.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe