Presunúť na hlavný obsah

Pripravte svoje vlasy na leto: Rutina, ktorá vám zachráni korunu krásy je niečo, čo si zamilujete

Krása

Leto je pre vlasy záťažovým obdobím. Ak nechcete po ňom riešiť zničenú korunu krásy, skúste si osvojiť jednoduchú rutinu, ktorá naozaj dokáže hotové zázraky na počkanie.

Ak túžite po dlhých vlasoch, no máte problém s ich lámavosťou, mali by ste im venovať práve pred prichádzajúcim letným obdobím špeciálnu pozornosť. Občas stačí naozaj málo, aby ste dosiahli požadovaný efekt. 

Základom je vlasy najskôr ozdraviť

Poznáte to, pokiaľ sa k vysnívanej dĺžke neviete dopracovať, aj ten jeden centimeter, o ktorom viete, že ho treba dať dolu, je pre vás vzácnosťou. No to je chyba. Ak je raz vlas rozštiepený, tým, že ho v tomto zničenom stave necháte, štiepi sa následne znova. Čiže v konečnom efekte, stratíte tých centimetrov v dĺžke viac.

Pri záťaži, akou slnko ako také pre vlasy je, to platí dvojnásobne. Pri nadmernom slnečnom žiarení, sa totiž porušuje väzba vo vnútri vlasu. To platí aj pre umelé UV žiarenie ako je solárium, ktoré im naozaj neprospieva. 

Neprehliadnite: Lesky na pery, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Jar/leto 2021 podľa svetových vizážistov

"Podobne ako nám len lekár môže predpísať lieky na predpis, kaderníci v salónoch používajú prípravky, ktoré sú koncentrovanejšie a určené na profesionálne použitie a aj na takéto záťažovejšie obdobia. Staré dobré podstrihnutie končekov tiež nie je žiadna fáma, a tých zbytočne zničených sa treba zbaviť, aby nespôsobili ešte výraznejšie lámanie vlasu," hovorí expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. 

Pokiaľ ide o výživové doplnky, obrovským pomocníkom je kolagén. Skvelým doplnkom sú aj klasické vitamíny ako je C a B - pozor “ žiaducé “ účinky vo forme lepšej pleti sú tiež takmer isté. Takže ak máte končeky v poriadku, dopĺňajte spomínané vitamíny a okrem toho si dvakrát do týždňa, urobte nočnú regeneračnú masku na vlasy. Ideálne je začať si ju robiť štyri týždne pred nadmernou záťažou, takže ešte stále stíhate. Osem kúr je totiž ideálom. 

Nočná domáca kúra na vlasy

Čo budete potrebovať:

  • maslová tekvica
  • kokosový olej
  • olivový olej
  • med

Maslové alebo hokkaido tekvice sú skvelým pomocníkom, ak vás trápi povrchové poškodenie vlasov. Dobré je urobiť si takúto masku na noc a nechať pôsobiť všetky zložky, o niečo dlhšie. Tekvicu dajte do mixéra a vymiešajte na hladkú kašu. Do nej potom pridajte lyžičku olivového a kokosového oleja a  o niečo viac medu.

Inšpirujte sa: Farebné beauty paletky na rok 2021: Privítajte jar/leto s make-upom v glamour štýle 

Masku aplikujte na vlasy, nasaďte kúpaciu čiapku a kým pôjdete spať, zabaľte ešte do uteráku. Teplo totiž vstrebávanie zložiek len podporí. Ráno ich najprv opláchnite studenou vodou, čo je skvelé na pokožku hlavy, jej prekrvenie a až potom použite šampón. 

Vlasy budú hebkejšie, žiarivejšie, už na dotyk pevnejšie, zabránite takto štiepeniu končekov a podporíte aj ich rast. Nezabúdajte, že česať ich môžete len v sprche, kým máte nanesený prípravok na rozčesávanie. Inak by ste ich opäť zbytočne zaťažovali. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe