Presunúť na hlavný obsah

Krása a príroda idú ruka v ruke: Móda má byť autentická a podporujúca individualitu, hoci v 21. storočí na to akosi zabúdame

Móda

Móda nám v dnešnej dobe, ponúka neuveriteľné množstvo štýlov a variácií. To čo však už roky zostáva je spojenie s prírodou. Konečne sa vraciame k materiálom, farbám, ktoré v nás evokujú pocit návratu ku koreňom. A vôbec to nemusí byť nudná cesta. Práve naopak.

Keď sa snúbi spojenie prírody a fashion priemyslu

V dnešnej dobe sa čoraz viac hovorí o udržateľnosti, láske k prírode, návratom k tradíciám a hľadaniu vlastnej podstaty. A to nielen v živote, ale aj vo fashion oblasti. Táto téma je síce rovnako citlivá ako intenzívna, no treba jej venovať pozornosť.

Pretože aj krása nemusí byť na úkor niečoho iného. A svetové návrhárske esá, sa to snažia dokázať v každej jednej kolekcii. Vrámci blížiacich sa teplejších dní, siahnite po šatách, na ktorých prepojenie s prírodou, cítiť v každom jednom ohľade. 

Aktuálne sa vraciame k materiálom, ktorých hodnota a kvalita  je rokmi overená. Booom zažíva opäť hodváb, satén, či jednoduché bambusové vlákna. Vrámci šiat, rozhodne siahnite po prvých dvoch spomínaných. Nieleže sú v lete na nezaplatenie kvôli tomu, že vás aj príjemne schladia, ale vyzerajú sofistikovane, dokážu vyzdvihnúť vašu osobnosť a pridať vám na sebavedomí.

Rovnako obľúbená, sa stáva aj bambusová priadza, ktorá na rozdiel od bavlny, má skvelé termoregulačné schopnosti. Počas zimy zahreje a v lete dokonale chladí. Navyše je antibakteriálna a antialergická a v prírode 100% rozložiteľná. Pri samotnej výrobe vlákien sa nepoužívajú pesticídy, no dosiahnete požadovaný efekt.

Vlastne je to aj taký malý dôkaz toho, že všetko sa v tomto smere dá, len treba mať záujem a chcieť. Skvele bude vyzerať jednoduchá telová podprsenka z bambusovej priadze, v kombinácii so sieťovinou. Na prvý pohľad iné, no inšpiratívne, jednoduché a veľmi chic. 

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

Pri šatách sa nebojte vzorov, florálnych motívov, pastelových farieb, ale aj zemitých odtieňov. Vlastne všetky farby prírody, majú zelenú. Od bielej, hnedej, krémovej, čiernej, až po odtiene ružovej, žltej, broskyňovej, baby blue, smaragdovej zelenej, či baklažánovej. 

Strihy voľte minimalistickejšie, subtílnejšie, jemnejšie. Také, čo vyzdvihujú a podčiarkujú ženskosť. Nebojte sa úzkych kúskov, ale aj oversize varianty sú stále IN. V tomto smere si vyberte to, čo je vám najbližšie. Lebo aj samotné sebavedomie ženy pramení z toho, ako sa v danom kúsku, ona cíti. Hoci sa na to mnohokrát, nanešťastie zabúda. 

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe