Presunúť na hlavný obsah

Kultové filmy, ktoré zmenili fashion priemysel: Tieto kúsky sú hitom aj dnes

Móda

Aj filmový priemysel hrá vrámci módy naozaj významnú úlohu. Niektoré kúsky, ktoré sa v známych snímkach objavili, boli hneď po premiére beznádejne vypredané. Pozrite sa ikonické modely, ktoré by ste dnes už zháňali ťažko, no stále v nich žena zažiari.

Raňajky u Tiffanyho (1961)

Tento film sa stal doslova ikonickým. Ovplyvnil štýl žien po celom svete a zároveň otváral, dovtedy tabuizované témy.

Malé čierne od Givenchy, v ktorých sa hneď v úvodnej scéne, objavuje pôvabná Audrey Hepburn, v obrovských slnečných okuliaroch, s croissantom v ruke a obdivuje šperky vo výklade Tiffany & Co., sa stali synonymom elegancie, pôvabu, luxusu a vyjadrením sebavedomej ženy.  A tak ako v 60. rokoch pútali pozornosť, inak to nie je ani dnes. 

Diabol nosí Pradu (2006)

Tak túto romantickú komédiu z prostredia tvorby fashion magazínov, sa snáď ani nedá nemilovať. V roku 2006, kedy bola premiéra filmu Diabol nosí pradu, s Meryl Streep a Anne Hathaway v hlavných úlohách, sa v tejto snímke, objavili snáď všetky najžiadanejšie kúsky daného obdobia.

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Išlo doslova o prehliadku dokonalých stylingov a prezentáciu samotných návrhárov. Outfity, ktoré sa tam objavili, s najväčšou pravdepodobnosťou dnes už nezoženiete, no inšpirujú stále.

Sex v meste (2008)

Sex v meste a filmovú Carrie Bradshaw, netreba nijako špeciálne, milovníčkam módy predstavovať. Móda zo samotného filmu sa však stala hotovým fenoménom. Rebecca Weinberg, ktorá na kostýmoch spolupracovala, priznala, že známym návrhárom, veľmi záležalo na tom, aby sa vo filme ich kúsky objavili. Prezentácia na hlavných protagonistkách, im totiž otvárala dvere k novým možnostiam.

Sarah Jessica Parker tu stále nosila zmyselné topánky od Manola a striedala Dior, Fendi, Gucci, či Chanel, ktorým po tomto filme niekoľkonásobne vzrástli zisky. Tieto modely sa skrátka stali znakom prestíže a ich kredit ešte viac vzrástol.

Coco Chanel (2009)

Symbol rebélie, odvahy, samostatnosti a sebavedomia. Aj taká bola Coco Chanel. Žena, ktorá sa rozhodla búrať konvencie a ísť si za svojim. Nosila košele svojich milencov, obliekala sa do pánskych kostýmov a snažila sa presadiť vo svete ako žena. Navždy zmenila svet módy.

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

Kúsky, ktoré boli použité vo filme, pôsobili veľmi autenticky, s dobou, v ktorej Gabriele Coco Chanel žila. Audrey Tatouo, v samotnom filme dokonale stvárnila hlavnú hrdinku a odprezentovala pánsky look s gráciou.