Presunúť na hlavný obsah

Tetované obočie vs microblading. Ktorá z týchto techník je pre vás lepšia?

Krása

Časy, kedy sa obočie redukovalo na čo najtenší tvár, sú nenávratne preč. Už niekoľko rokov je v štýle prirodzenosť, ktorá sa dá podčiarknuť neinvazívnym, čoraz populárnejším kozmetickým zákrokom. Ako si však vybrať?

Práve posledné roky, ktoré čoraz viac apelujú na prirodzenosť, poukazujú aj na mierne upravený, no v konečnom dôsledku naturálny vzhľad obočia. Žiadne tenké, nasilu vytrhané tvary už nie sú v beauty priemysle akceptované, práve naopak - jedná sa o faux paus, ktorého sa nedopustí žiadna profesionálka. Dnešná doba vyzdvihuje nás a to, čo nám bolo dané. To však neznamená, že sa to nedá doťuknúť do dokonalosti. 

Prečítajte si: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

Laminácia obočia

Najmenej invazívna a bez trvalého efektu. Aj tak by sa dala opísať laminácia obočia, ktorú niektorí poznajú pod názvom lifting obočia. Efekt, ktorý táto procedúra ponúka, vydrží približne päť týždňov. Práve preto si získava najviac pozornosti - ženy jednoducho nemajú čo stratiť. 

Určená je pre všetky typy žien. Treba však dodať, že po nej často nastáva bod šoku - a mnoho žien sa efektu spočiatku zľakne. To, či ste s touto technikou v poriadku a viete si ju predstaviť na svojej tvári, si môžete skúsiť ešte predtým. Vyčešte si chĺpky dohora a na porovnanie si spravte fotku. Tá vám objektívne pomôže pri zvažovaní. 

Nakoľko je táto technika neinvazívna, nič nestratíte ani tým, že ju jednoducho vyskúšate. Základom celého procesu nie je žiadny pigment, len keratínová výživa, ktorá podporí rast a spevnenie chĺpkov - a následne fixátor, ktorý vyčesané chĺpky zafixuje.  

Mohlo by vás zaujímať: Beauty odličovanie a čistenie: Ak chcete mať stále mladistvejšiu pleť, musíte ju vedieť obnovovať

Tetované, púdrové obočie

Obľúbenou, o čosi invázivnejšou a trvalejšou technikou je tetovanie obočia, známe tiež ako powder brows. Táto technika pristane skutočne každej žene a vykonáva sa len ako podčiarknutie a doslova vyplnenie dokonalého tvaru obočia. Ešte predtým, než sa na toto odhodláte, vám kozmetička špeciálnym prístrojom zmerá proporcie tváre a určí, aké hrubé by vaše obočie malo byť - pre čo najprirodzenejší efekt, ktorý nekričí. 

Pomou tetovacieho stroja sa následne do vášho obočia (konkrétne medzi chĺpky) tetujú malé bodky, ktoré vypĺňajú tvar. Výsledkom je tak husté obočie bez akýchkoľvek neželaných prázdnych miest - jednoducho ako nalíčené. 

Pozor, v tomto prípade je však veľmi dôležité, aby ste si vybrali kvalitného odborníka, ktorý vám k vysnívanému výsledku pomôže. V žiadnom prípade by sa nemal používať čierny pigment - a to ani v prípade, že je vaše obočie takejto farby. Ten po rokoch získava odtieň nepeknej zelenej farby. Netreba tiež zabúdať, že tento efekt je v niektorých prípadoch trvalý a farba ostáva vo vašej pokožke ešte dlhé roky po aplikácii, najmä ak máte suchú pokožku.

Inšpirujte sa: Nepodľahnite úplne trendom: 7 vecí, ktorým sa pri líčení určite vyhnite

Microblading

S pigmentom pracuje aj tretia procedúra, semi-permanentná úprava obočia zvaná microblading. Na rozdiel od púdrového obočia sa počas mini zákroku aplikuje pigment pomocou špeciálneho pera s maličkými ihličkami, ktoré vytvárajú čiarky. Tie dokonale imitujú prirodzené chĺpky a pri kvalitnej práci skutočne nikto nespozná, že ste si k hustému obočiu dopomohli.

Z pigmentu samotného strach mať nemusíme - na rozdiel od iných tetovaní sa neaplikuje príliš hlboko. Podobne ako pri púdrovej technike - aj pri microbladingu si treba dávať pozor na to, aký pigment a akou metódou je zákrok prevedený. Inak si môžete napáchať trvalé škody, ktoré s vami pobudú ešte zopár rokov. Zlé prevedené tetovanie - či už púdrového štýlu alebo microbladingu, sa musí následne odstraňovať špeciálnym laserom.