Presunúť na hlavný obsah

Aj vlasy starnú: Toto potrebujú, ak máte 20, 30, 40 - starostlivosť sa vekom mení aj v tomto smere

Krása

Naše vlasy potrebujú vekom viac cielenú starostlivosť. Práve tým ako starneme, by sme im mali venovať aj špeciálnu pozornosť. Pozrite sa, čo radí odborníčka.

Rovnako ako sa staráme o svoju pleť, netreba vynechávať starostlivosť aj o korunu krásy - v každom veku

Obzvlášť pred blížiacim sa letným obdobím, ktoré je pre vlasy, veľkou skúškou. Okrem inak klasických hormonálnych zmien či užívania určitých liekov, ktoré majú na rast a vypadávanie vplyv, je najväčším faktorom stres, ktorý ovplyvňuje celkové fungovanie človeka a negatívne vplýva teda samozrejme aj na naše vlasy. Počas stresu, sa v tele tvorí viac mužského hormónu androgénu, ktorý má za následok úbytok vlasov. A to je veru problém.

Prečítajte si: Brooklyn Beckham priznal oficiálne zásnuby. Krásna Nicole však nie je jediná, toto sú ďalšie ženy, ktorým navliekol prsteň

No a hoci to môže znieť ako klišé, práve vekom, toho stresu a vrások pribúda. Preto by ste sa mali zamerať okrem iného na to, čo v danom čase a období, váš aktuálny stav ovplyvňuje. To zohráva totiž v tomto smere, veľmi podstatnú úlohu.

20+

V tomto veku sú vlasy zväčša v najlepšej kondícii. To, čo platí je zásada umývať ich ideálne najskôr každý druhý deň, nesušiť ich fénom, dobré je nechať ich len voľne preschnúť. Nenosiť obľúbený drdol, keďže takto predídete zbytočnému lámaniu. 

"Vrámci starostlivosti je fajn zvoliť, kondicionér, šampón, olejček do koncov. Celkovo vlas netreba veľmi zaťažovať, takže by som sa vyhla zbytočnému používaniu nadbytočného množstva kozmetiky. Tieto prípravky vám úplne stačia. Samozrejme, pred tepelnou úpravou, aplikujte niečo na ochranu," prezrádza Lucia Gremer, vlasová stylistka.

30+

Toto je obdobie, kedy nám vlasy už prirodzne starnú o niečo rýchlejšie. Takže aj starostlivosť, tomu treba prispôsobiť. Pozor treba dať aj na veľmi časté umývanie, ktoré je pre vlasy zaťažujúce. V prípade česania sa takisto neodporúča rozčesávať mokré vlasy, výnimkou je jedine ak máte v nich aplikovaný produkt - vlasy by ste na mokro mali rozčesávať jedine s maskou či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nie po ňom. Následne vlasy len jemne presušiť pri akejkoľvek úprave. Čo nesmieme opomínať je výber správnych produktov, to čo sedí kamarátke totižto nemusí sedieť nám, len za to že je to “skvelé“.

"Opät netreba zabúdať na šampón, ktorý vyhovuje našej vlasovej pokožke (pretože jej treba výber prispôsobiť), ja už by som namiesto kondicionéru volila masku, keďže je silnejšia, olejček a počas dňa je fajn vlasy oživiť olejovou hmlou. Dodá im hydratáciu, lesk a vyzerajú oveľa lepšie. Raz mesačne je dobré absolvovať profesionálnu regeneračnú kúru, ktoré vlasy zhydratuje do hĺbky."

40+

Po 40 im venujte špeciálnu pozornosť. Zväčša je vlas oveľa krehkejší ako keď sme mali 20, má väčšie tendencie lámať sa, štiepiť. Preto okrem klasickej starostlivosti je veľmi dobré pridať aj nejakú zvútra.

"Samozrejmosťou sú vitamíny vo forme ovocia zeleniny, ale nemali by ste zabúdať napríklad aj na kolagén, dobrá je B12. To všetko eliminuje starnúci proces. Do klasickej starostlivosti pridajte opäť určite profesionálne kúry, pite veľa vody, keďže aj táto forma hydratácie je podstatná. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe