Presunúť na hlavný obsah

Ako modelka sa nenávidela. Kristína Krajčírová patrí k našim najkrajším ženám, napriek tomu svoju kariéru ukončila

Slovenské celebrity

Keď v roku 2012 vyhrala súťaž krásy, predpovedali jej obrovskú modelingovú kariéru. Napriek tomu sa z verejného života stiahla. Dnes žije Kristína Krajčírová jednoduchým, no o to krajším životom.

Od momentu, ako si vyhrala Miss Slovensko, ubehlo už takmer 10 rokov. Ako to celé s odstupom čase vnímaš?

Bolo to pekné obdobie, ale veľakrát som sa v tom necítila ako doma. Ja som skôr taký typ, ktorý ide von úplne najvzdialenejšou uličkou, aby ho nikto nevidel, nestretol, takže to sa tu troška bilo. Nerada pútam pozornosť. Ostane to v mojej hlave ako pekná spomienka, vďaka ktorej som veľa ľudí spoznala a veľa vecí zažila.

Mala si v tom čase ambície byť modelkou alebo sa jednalo skôr o impulz?

Áno, vedela som, že sa vtedy dostanem do agentúry. Bolo to mojím cieľom a tešila som sa vtedy na to. 

Stala si sa obľúbenou tvárou viacerých fotografov, Lukáš Kimlička o tebe otvorene hovorí, že si jeho múza. Mňa by v tomto prípade zaujímalo, ako sa vidíš ty?

Lukáša mám veľmi rada. Obdivujem jeho prácu, obrovský talent a kreativitu. Pri jeho instagramovych príspevkoch vždy žasnem, ako dokáže niektoré veci vytvoriť. Vždy som sa pri ňom cítila krásne na fotkách,  v jeho šatách, v jeho makeupe. To, že som bola jeho múzou, bolo pre mňa veľkou poctou.

Prečítajte si: Odkedy som mamou, zmenil sa môj životný štýl aj priority: Ivana Gáborík je šťastnejšia ako kedykoľvek predtým

Ono mnoho ľudí si myslí, že byť modelkou je ľahké a vlastne sa len necháva človek fotiť. O čom všetkom to však je?

Ja som sa ako modelka nenávidela, neustále som na sebe videla chyby. Nikdy som nebola dostatočne chudá - preto som aj s modelingom skončila. Vždy mi prišlo vtipné, keď mi hocikto povedal, že ale aj s takouto postavou môžeš byť modelka - nie, ja som nemohla. Asi som nemala také šťastie. Mala som pár kíl navyše a bohužiaľ modeling pre mňa skončil.

Prešla som si asi všetky diéty, všetky cvičenia. Naháňala som sa za tým, aby som sa tým mohla živiť, ale moje telo nespolupracovalo. Byť modelkou nie je ľahké. To, že dievča bolo na jednej prehliadke a malo jedno fotenie, pre mňa neznamená byť modelkou. Tie zvládajú celodenné fotenia - prezliekanie sa stokrát za deň, niekoľkokrát zmenený mejkap, vlasy. Nehovorím o tom, že vás bolia nohy z topánok, ktorú nie sú vždy vašim číslom.

Na tvojom instagramovom profile vidieť, že si zo svojej modelkovskej stránky nič nestratila, práve naopak, akoby si zastavila čas. Venuješ sa ešte profesionálnemu modelingu? Čomu ešte?

Profesionálnemu modelingu sa už nevenujem. Nemôžem povedať, že ma to úplne nebavilo, ale necítila som sa sama sebou. Stále som bola dostatočne chudá a potom som si to všímala. Mala som to stále v hlave. Nemám príliš veľké líca? Nemám príliš veľké boky, nohy? To už nechcem robiť. Snažím sa ľúbiť seba so všetkým. 

Aj dlhé roky po súťaži si však mediálne známou. Ľudia ťa registrujú, na sociálnych sieťach máš fanúšikovskú základňu. Dokázala si sa zmieriť s tým, že ťa ľudia rozoberajú?

Ja som to riešila len na začiatku, neskôr som sa na tom len smiala. Pod veľa článkami bolo mnoho urážlivých komentárov, ale nikdy si takéto vety netreba brať k srdcu. Zaujíma ma názor mojich rodičov a blízkych osôb, nikoho iného.

Aké máš plány do budúcna? Vidíš sa ako osoba, ktorá pôsobí vo verejnom priestore alebo naopak?

Moje plány? Ja by som najradšej zachránila všetkých psov na svete. To je môj sen. Vo verejnom sektore nie. Milujem pokoj.

Neprehliadnite: Sestra Simony Krainovej prvýkrát ako modelka po jej boku. Vo svojom veku vyzerajú famózne

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe