Presunúť na hlavný obsah

Slovenskí a českí dizajnéri spojili sily a pomáhajú druhým: Rúško by mal mať predsa každý

Móda

V snahe pomôcť každému sa mnohí dizajnéri spojili a pustili do výroby ochranných masiek pre každého.

Pomáhajú

Veľmi pekné gesto v posledných dňoch predviedli známi slovenskí a českí dizajnéri. Uvedomujú si, že v súčasnosti je zdravie a jeho ochrana oveľa dôležitejšia, a tak sa pustili do niečoho, čo možno považovať za skutočne šľachetné gesto. Do výroby rúšok. Pretože i u nás či v susedných Čechách ich značne veľa chýba, sami prikladajú ruky k dielu a od rána do večera trávia posledné dni práve pri šijacích strojoch. 

Prečítajte si: Prezidentka Zuzana Čaputová a jej najdôležitejšie slová: Na paniku nie je dôvod, čaká nás však skúška

Do niečoho podobného sa pustil napríklad Lukáš Kimlička, ktorý na instagram priniesol návod, ako si niečo podobné môžete vytvoriť doma. "Včera mi prišlo veľmi veľa správ ohľadom rúška ktoré som si ušil. Keďže z instastory mi to onedlho zmizne, dávam to aj sem. Prikladám aj tabuľku materiálov ktoré sú na šitie najvhodnejšie.Najviac ma mrzí že sa tu začali objavovať aj správy typu "zas je celý instagram zaspamovany #ruskoniejehanba. Tak ak má mať nejaký spam význam a zmysel tak je to tento! Presne toto je význam sociálnych sietí. Veľmi veľa ľudí z Čiech mi včera písalo že tam rúško nenosí skoro nikto a ak ho niekto aj ma, tak na neho pozerajú ako na idiota. Veštci dobre vieme ako v Čechách momentálne dopadli...Takže ľudia, ktorí majú nejaký vplyv na sociálnych sieťach by aspoň v týchto dňoch miesto postovania zľavových kódov a zaplatených nezmyslov mohli byť inšpiráciou a šíriť osvetu medzi tých, ktorým to stále nedochádza. Aspoň raz by tak spravili niečo užitočné pre nás všetkých.P. S. Strih som pridal teraz do instastory. P.s.2 Píšete či filter prežije vysoké teploty prania. Neviem. Ale možno by bolo lepšie ho ušiť tak, aby sa tam filter dal iba vsunúť a vymeniť. Takže to musím ešte vytuningovať P. S. 3. Ak nemáte doma gumičky ako ja, použil som gumu z ramienok z podprsenky našiel som doma nejakú z fotenia, tak poslúžila," rozpísal sa návrhár a fotograf na svojom profile.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka),

V susednom Česku sa rozhodla pomôcť aj návrhárka Hermine Khalaf Pogosyan, ktorá šije aj dizajnové rúška a predaj  z nich poputuje na výrobu masiek pre tých, ktorí ich z nejakého dôvodu nemôžu dovoliť.  Dokonca verejne napísala, že je ochotná kedykoľvek ponúknuť svoje krajčírky či materiál na ich výrobu. 

Materiál a výrobu poskytla aj značky MiniConcept, ktorá sa orientuje na tvorbu hniezd pre deti a iných doplnkov pre najmenších. 

Neprehliadnite: Talentovaná návrhárka, ktorá stojí za zrodom najštýlovejšej Češky: Nestojíme o followerov, klienti sú dôležitejší

Za šijací stroj sa posadil aj Lukáš Macháček. Známy návrhár si tiež uvedomuje vážnosť situácie a ponúkol svoje služby. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa L U K A S M A CH A C E K (@lukasmachacek),

Do podobného projektu sa pustil aj Michael Kováčik. "Mám látku na pár ďalších a hneď ako sa bude kúpiť látka, šijem ďalšie. Budem rozdávať, posielať, nie predávať," prezradil na svojom profile.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa michael kovacik (@michaelkovacik),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa michael kovacik (@michaelkovacik),

- Najčítanejšie -