Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Najznámejšie slovenské dizajnérske mená pod jednou strechou: Fashion LIVE! 2019 hostil aj domácu elitu

Móda

Trojdňový módny maratón privítal v prvý októbrový víkend návštevníkov vo funkcionalistických priestoroch Obchodného domu na Kamennom námestí. Okrem zaujímavých zahraničných hostí, sa na Fashion LIVE! predstavila aj domáca scéna na čele s tými najzvučnejšími menami.

 

FEMINITY TV: Pozrite si prierez dizajnérov počas Fashion LIVE! 2019, ktorý sa konal prvý raz vo funkcionalistických priestoroch

 

 

Michaela Ľuptáková

Ateliér módnej návrhárky Michaely Ľuptákovej je charakteristický dámskou tvorbou s dôrazom na pôsobivú ženskosť, originálne prevedenie a elegantný minimalizmus. Najnovšia kolekcia jeseň/zima 2019 s podnázvom „The Power of Clothes“ odkazuje na silu samotného oblečenia, ktorým jeho nositeľka deklaruje svoj postoj či postavenie. Farebnosť outfitov bola postavená na kontraste čiernej a bielej s oživením výrazných tónov červenej, zelenej a fuchsiovej. A keďže podľa dizajnérky „krása nie je definovaná konfekčnou veľkosťou”, aj tentokrát predstavili okrem štandardných modelov aj tie plus size. Sila oblečenia = sila ženy!

Neprehliadnite: VIDEO: Fashion LIVE! prilákal do Bratislavy aj zahraničných dizajnérov: Prečo zamierili na slovenskú scénu?

Lenka Sršňová

O poriadnu párty sa postarala obľúbená dizajnérka Lenka Sršňová s novou kolekciou COCKTAIL. Práve tá je hravým odkazom k okrúhlim 10. narodeninám ateliéru od jeho založenia. Pre nastávajúcu sezónu nám ponúkla dizajnérka koktail namiešaný z lahodných ingrediencií a materiálov, originálne modely na nezvyčajné príležitosti, ale aj obyčajnú každodennosť. Kolekcia plná odľahčenej párty nálady jemne odkazuje na doterajšiu tvorbu. Balónové strihy, preexponované formy, veselé volány, či plastický vzor voľne prechádzajúci do krajčírskeho detailu, všetko tak akurát premiešané do tohto cocktailu.

Martin Hrča

Uznávaný dizajnér Martin Hrča nás svojou najnovšou kolekciou ÉTER 2018 opäť vzal do svojho fantastického, drsného až živelného odevného sveta preplneného množstvom prepracovaných detailov a hravých kombinácií za ktoré si vyslúžil standing ovation. Záver druhého prehliadkového dňa Fashion LIVE! patril umeleckej atmosfére s neuveriteľne extravagantnými doplnkami medzi ktorými už hneď na prvý pohľad zaujala obuv s vysokými platformami a jedinečné autorské šperky Kristýny Španihelovej. Nosným ideovým princípom novej kolekcie je pevnosť podmienená krehkosťou, stabilita nestabilitou rovnako ako svetlo tmou a niekde medzi tým nachádza výnimočnú krásu v drobných farebných nuansách, v dokonalej nedokonalosti ručnej tvorby.

Prečítajte si: VIDEO: Emma Drobná ako chic blondínka, nechýbali ani tieto topmodelky: Kto bodoval na akcii Fashion LIVE! 2019?

Rozbora Couture

Povedomie o dlhodobo udržateľnej móde a filozofii slow fashion rozširuje módny návrhár rodinnej značky Richard Rozbora BA(Hons). Autor vo svojej tvorbe rešpektuje ekologické a etické princípy, preferuje prirodzenú krásu, kultivovanosť a komfort v jedinečnom prevedení. Exkluzívne, zmyselné, dokonalé a veľmi ženské majstrovské umenie charakterizuje vysoká kvalita spracovania materiálov, nadčasovosť a trvácnosť. V najnovšej kolekcii nechýbali jemné hodvábne blúzky, pôvabné sukne, nohavice, štýlové saká, kostýmy, šaty, trenčkoty a kabáty. Elegantné a obľúbené úplety zo 100% merino vlny sú súčasťou kolekcie pre rok 2020.

Boris Hanečka

V najnovšej kolekcii veľmi úspešného a obľúbeného dizajnéra Borisa Hanečku sa tentoraz objavili nielen dámske ale aj niekoľko pánskych modelov. Kolekcia bola inšpirovaná dielom Inferno : Canto V od známeho talianskeho spisovateľa a básnika Danteho Alighieri. Dizajnér si za nosnú časť inšpirácie vybral vetu: „Niet väčšej bolesti ako spomínať na šťastné časy v biede.“ Inferno : Canto V je prvou časťou epického poemu Božská komédia zo 14. storočia, ktoré bolo najvýznamnejším dielom Dante Alighieriho, jedného z najvýznamnejších talianskych básnikov a spisovateľov renesančného humanizmu. Považuje sa za klenot svetovej literatúry. Zobrazuje v ňom stav duše po smrti v troch zasvätených ríšach: v pekle, očistci a v raji. Je o ceste za spásou ľudskej duše. Inferno reprezentuje cestu duše k bohovi, kde práve Inferno označuje uvedomenie a odmietanie hriechu.

Mohlo by vás zaujímať: Na FASHION LIVE! 2019 sa po prvýkrát predstaví Lukáš Macháček: Čo prilákalo českého dizajnéra na Slovensko?

- Najčítanejšie -