Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie oblečené dámy tejto sezóny majú niečo spoločné: Učte sa od nich, s týmito kúskami nešliapnete vedľa

Móda

Týždne módy vrcholia a s ním aj inšpirácia na to, po čom siahnuť v šatníku nasledujúce dni, ak chcete pozdvihnúť svoj vzhľad o úroveň vyššie.

Fashion weeky v mekkách módy ako je New York, Londýn, Miláno a Paríž vrcholia a s nimi aj inšpirácie všade navôkol. Túto sezónu to IT girls rozbalili naplno a v uliciach metropol ukázali, že módu majú v malíčku. Nová krv so sebou prináša odklon od zaužívaných stereotypov a taktiež návrat k farbám. Odtieň mint zelenej bolo v uliciach vidieť viac a s ním aj niekoľko štýlov, ktoré stoja za spomenutie. 

Inšpirujte sa: Módne doplnky, ktoré sú IN na jeseň 2019: Kedysi ich nosili naše mamy, inšpirujte sa priamo z civilu

Sebavedomá žena v kostýme, ktorá si razí vlastnú cestu

Ak stále uvažujete, či do toho ísť alebo nie, už viac neváhajte. Dámsky nohavicový kostým o veľkosť väčší perfektne zakryje nedostatky a zaručí komfort, v ktorom sa budete cítiť sebaisto. Pôvodne „office look“ veľmi ľahko premeníte na svieži, stačí, ak sa prikloníte k mentolovej zelenej. Tento outfit je odrazom moderne zmýšľajúcej ženy, ktorá nepotrebuje prvoplánovo pútať pozornosť.

Ženskosť v hlavnej úlohe

Dlhý kabát do polky lýtok dokáže bez problémov suplovať aj šaty. Je natoľko dominantný, že nechá maximálne zvýrazniť vašu ženskosť. Samozrejme, ak zvolíte správnu obuv. V tomto prípade lodičky, avšak IT girls sa tieto dni nevedia odpútať od sandál na remienkoch, ktoré si natoľko obľúbili, že vzdať sa ich, je doslova rozlúčkou plnou emócií. Nosiť sa budú zrejme dovtedy, kým teplota nepadne bližšie k nule. 

Objemové protiklady sa priťahujú

Balónový štýl nohavíc si vyžaduje dokonale poznať svoje proporcie. Nemusíte disponovať mierami 90-60-90, no myslieť si, že tento strih dokáže s postavou zázraky, môže byť trošku na škodu. Nohavice s naberaným pásom si vyžadujú zodpovedný prístup. Tam, kde sa opticky niečo zakryje, treba vedieť sústrediť pozornosť niekde inde, v tomto prípade v hornej časti outfitu. Nepodceňujte výber topánok, inak ako na vysokom podpätku ani neuvažujte vyjsť z domu.

Saténové sukne v midi dĺžke 

Hodvábne šaty a sukne v midi dĺžke rozhodne nie sú len slabosťou žien počas leta. Pulty obchodov jasne ukazujú, že tento nadčasový kúsok má svoje silné zastúpenie práve na jeseň. Ak sa chytáte za hlavu, ako ho poňať, vyskúšajte vyjsť zo svojich zaužívaných stereotypov a skombinovať ho s opačným štýlom, napríklad športovými teniskami v retro duchu alebo s pleteným oversized svetrom. Páči?

Mohlo by vás zaujímať: Ako od babičky! S takýmto arzenálom svetrov si budete priať, aby sa jeseň nikdy neskončila

Móda v znamení recyklácie a cirkulácie

Rok 2020 sa už teraz nesie v znamení osvety a s ňou spojenej edukácie v móde. Mint odtieň sa objaví aj v kolekciách na jar 2020 a je tak dôkazom toho, že niektoré trendy sa stávajú skutočne nadčasové. Maxmara prišla počas uplynulých dní na fashion weeku s hotovou armádou pastelu. Pri výbere vášho šatníka majte totiž vždy na pamäti, či si daný kúsok oblečiete viac ako raz. Dokonca už ani dvakrát neplatí. Vyberajte preto podľa štýlu, ktorý je vám blízky viac ako jednu sezónu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe