Presunúť na hlavný obsah

Najobľúbenejší kúsok žien do mesta: Inšpirujte sa IT girls zo svetových metropol ako nosiť legíny

Móda

Reč je o športových legínach, ktoré v uliciach New Yorku môžete vidieť na ženách na každom rohu. Máme pre vás tie najzaujímavejšie štýly, ako ich nosiť.

Svetové metropoly sa menia v dôsledku zmeny myslenia ľudí a čoraz väčšej náklonnosti k zdravému životnému štýlu. Športové centrá či joga štúdiá praskajú vo švíkoch a športová móda  spolu s nimi zažíva rozmach.

V 60. rokoch prichádzajú na scénu elastické legíny

Elastické legíny uzreli svetlo sveta v 60. rokoch, keď si našli miesto práve v športovej línii. Spájali sa výsostne s cvičením, ktoré spolu s hudobnými vplyvmi malo na ľudí najväčší dosah. Filmová a hudobná scéna ovplyvňovala vývoj módy a s ňou spojené trendy. Legíny boli jedným z nich.

Inšpirujte sa: Slovenky vyrábajú ekologické legíny: Aké boli ich začiatky a čo bolo na vlastnom biznise najťažšie?

Fenomén posledných mesiacov vo svetových metropolách

Pri športových legínach aj zostaneme. Tento kus odevu by sa totiž mal spájať s voľnočasovými aktivitami, rozhodne to nie je uniformita do práce. 
V metropolách sveta už nejaký ten čas môžeme pozorovať medzi dennodennými outfitmi práve legíny. Pozornosť sme sústredili na bavlnené modely, elastické legíny sa prelínajú s tými sťahujúcimi s vidinou zoštíhlenia. 
Ako ich nosia svetové IT girls počas aktívnych dní a s čím tento zdanlivo obyčajný kus vlastnej športovej edície vlastne kombinovať?

Štýlovo s mikinou okolo pása

Jednoduchosť a kombinácia troch neutrálnych farieb ako je biela, sivá a čierna. Výsledkom nie je zďaleka žiadny nudný outfit. S previazanou mikinou okolo pása a slnečnými okuliarmi už nič viac nepotrebujete.

Potlač a nápisy zažívajú comeback

Biela. Nie je úplne praktická, no keď siahnete po modeli, ktorý je čiastočne skombinovaný s čiernou, máte vyhraté. Túto sezónu zabodujete legínami s nápismi značiek, ktoré sa opäť vrátili na módnu scénu

Legíny s vysokým pásom

Vysoký pás je rovnako sexi na nohaviciach ako aj na legínach. Stačí, ak ich oblečiete so športovou podprsenkou, bundičkou a kabelkou na retiazke. Nedbalý športový look je na svete.

Šiltovky dodajú celkovému looku grády

Šiltovky s jednoduchým logom značky sú výbornou variantou, ako docieliť perfektný športový styling. Nič viac, nič menej. 

Mohlo by vás zaujímať: Fakt sme to nosili? Tieto topánky boli hitom v roku, keď ste sa narodili

Old school štýl, ktorý je vždy chic

Nadčasová klasika v podobe old school štýlu stavia na jednoduchosť a bezprostrednosť. Pásiky ožívajú a sú jednoducho jedným z najviac zapamätateľných prvkov športového looku. 

- Najčítanejšie -