Presunúť na hlavný obsah

Blazer ako kľúčový prvok vášho šatníka: Využite jeho potenciál na maximum

Móda

Pred niekoľkými desaťročiami sa blejzre používali iba na formálne udalosti. Väčšina z nich vyzerala stroho a nudne. Hra sa však drasticky zmenila! Prišlo množstvo štýlov, dĺžok a farieb.

V dnešnej móde má blejzer vďaka svojej všestrannosti nezameniteľné postavenie. Stále samozrejme poznáme i formálne saká, ale dnešná móda pripúšťa, že aj tie sa dajú kombinovať s rôznymi nohavicami, sukňami a šatami do lookov, ktoré do kategórie “klasická” nespadajú.

V tejto sezóne bude mimoriadne populárny androgýnny štýl saka. Predstavte si Diane Keaton v štýle Annie Hall či jej predchodkyňu Melanie Griffith vo filme Podnikavé dievča, no v zjemnenej verzii. Fascinácia 80./90. rokmi pokračuje, konkrétne prostredníctvom veľkých siluiet a návratu k širokým ramenám. Nadrozmerné ramená boli kľúčové aj na prehliadkových mólach, ktoré tak influencerkám, u ktorých sa tento trend už adpatoval, dávajú za pravdu.

Neprehliadnite: IN vs. OUT: Zistite, ktorým topánkovým štýlom odzvonilo a vymeňte ich za štýlovejšie alternatívy

Love story

Cyklošortky kombinované s blazerom sú jednou z posledných módnych lovestories. Ponuka využitia saka z posledných dní je rovnako nečakaná ako štýlová. Vďaka sviežej zmesi športového oblečenia a tradičného krejčovstva je vzhľad výrazný a do istej  mieri elegantný. Outfit ideálny do ulíc!

Be maxi

Saká v predĺžených verziách sa budú túto sezónu nosiť so širokými nohavicami či maxi sukňami. V tomto prípade rozhodne zabudnite na niekdajšie módne pravidlo zakazujúce kombinovanie objemných častí outfitu v jeho hornej a dolnej časti a užite si look, ktorý ovládne aj nadchádzajúcu jeseň. V móde je dnes všetko dovolené!

Prečítajte si tiež: Využite výhody širokých nohavíc: Užívajte si v nich voľnosť a pohodlie, ktoré k letu patrí

Stylist hack

Jeden z najstarších stylistických trikov funguje aj dnes. Chcete svojmu klasickému saku dodať trochu trendovosti a sebe šmrncu? Zrolujte si rukávy a ukážte vrstvu oblečenia, ktorú sako prekrýva. Rovnakým spôsobom ako funguje rolovanie, funguje aj jeho nedbalé navrstvenie nad lakťom. Et voilà!

Simple detail

Aj malé detaily dokážu jednoducho a rýchlo pretransformovať váš look. Skúste si svoje sako tentokrát obliecť inak, než to už poznáte. Kým jednu jeho stranu necháte voľne, druhú si založte do nohavíc či sukne v štýle trendy severaniek. Sako dostane úplne iný rozmer.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus