Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Fashion LIVE! prilákal do Bratislavy aj zahraničných dizajnérov: Prečo zamierili na slovenskú scénu?

Móda

Bratislava opäť žila módou. Siedmy ročník módnej akcie s názvom Fashion LIVE! priniesol hneď niekoľko noviniek.

Prvou, veľmi významnou, bola zmena lokality. Starú tržnicu organizátori vymenili za priestory bývalého „Prioru“ na Kamennom námestí. Zmeny nastali aj v zozname prezentovaných dizajnérov. Zatiaľ, čo niektorí sa po dlhšej dobe akcie nezúčastnili, iní zažili na Fashion Live! svoj debut.

FEMINITY TV: Českí dizajnéri Lukáš Macháček a Tereza Vu na Fashion LIVE! 2019

 

 

Oboch prezentujúcich návrhárov sme vyspovedali krátko po ich prehliadkach, a tak sa s nami podeli aj o svoje emócie.

 

Piatkový prehliadkový deň ukončili zahraniční hostia. Známy český dizajnér Lukáš Macháček priniesol v novej kolekcii dávku rebélie, v ktorej prevažovala nesmrteľná čierna farba a vznešené materiály – hodváb, šifón a satén. Tereza Vu známa luxusnou haute couture spodnou bielizňou pre ženy uzavrela piatkový módny večer.

Prečítajte si: Luxusné modely, svetové topmodelky a neželaný hosť: Záver prehliadky Chanel mal trpkú príchuť

Lukáš Macháček, ktorý bezpochyby patrí medzi elitu na domácej scény, zavítal na Slovensko so svojou kolekciou po prvýkrát. No keďže medzi jeho klientmi sa nájdu aj Slováci, bol tento krok v jeho kariére celkom pochopiteľný. Lukáš vyznáva jednoduchosť, nadčasovosť, sofistikovanosť a nositeľnosť. Dámske a pánske kolekcie okoreňuje štipkou rebélie a alternatívnym módnym štýlom. Nová kolekcia určená pre sezónu jar/leto 2020 (SS20) tak reflektuje tieto poznávacie znaky rovnako ako návrhárova obľúbená čierna farba, ktorá nesmela chýbať, aby doplnila celý koncept.

Mohlo by vás zaujímať: TOP svadobné trendy na rok 2020: Tieto veci by ste mali vedieť predtým, než začnete organizovať svadbu

Lukáš ale nebol jediným zahraničným hosťom. Už po druhýkrát predstavila aktuálnu kolekciu aj Tereza Vu, ktorej tvorba je zameraná na veľmi sofistikované kúsky, ktoré by nemali chýbať v šatníku každej ženy – spodnú bielizeň.  Inšpirácia novej kolekcie Terezy Vu odkazuje na paralelné svety, ktoré prežívali tajné milenky slávnych a mocných v 30. a 40. rokoch minulého storočia. Na jednej strane sláva a okázalosť, na druhej strane samota a často vnútorné zúfalstvo. Farbou kolekcie bola čierna v rôznych variantoch vďaka použitiu rôznorodých luxusných materiálov.

Pozrite si: VIDEO: Modeling vymenila za spev. Z čoho má najväčšiu trému Sasha Gachulincová v šou Tvoja tvár znie povedome?

- Najčítanejšie -