Presunúť na hlavný obsah

Stíha bežnú prácu, modelingovú kariéru a popritom je hviezdou na sociálnych sieťach. Rozhovor s Jankou Slačkovou

Slovenské celebrity

Má 25 rokov, no stíha toho omnoho viac, než jej rovesníci. Reč je o krásnej Slovenke Janke, ktorú môžete poznať z televízie, ale po novom aj z rádia, v ktorom pôsobí.

Janka ty sa venuješ tancu, modelingu, práci redaktorky… koľko má ten tvoj deň hodín? Ako to vôbec stíhaš? 

Občas aj nestíham :) Odkedy robím rannú show v rádiu Europa2, moje dni sú dlhšie a jednoznačne náročnejšie. Keď som pracovala ako redaktorka v Teleráne, tak mi skorý ranný budíček veľké problémy nerobil, avšak nebolo to každý deň. Odkedy som v rádiu, tak vstávam o 4:45 každé ráno okrem víkendov a musím sa priznať, že ešte stále si nato zvykám (aj keď nie som si istá, či sa nato vôbec dá zvyknúť). Ešte rok dozadu boli moje dni tiež dlhé, ale skôr som pracovala večer, keďže tanečné vystúpenia, tréningy či prehliadky a fotenia končili neskoro. Občas sa stávalo, že som prišla z vystúpenia domov v noci, pospala som pár hodín a išla rovno do Telerána. Toto však dlhodobo udržateľné samozrejme nie je, a preto som rada, že moje dni pomaly, ale isto dostávajú aspoň nejaký harmonogram. To znamená, že ráno vstanem, idem do rádia, kde vysielam do desiatej, prídem domov, robím si prípravu na ďalšie vysielanie, keď nemám inú prácu či už fotenie, alebo vystúpenie, tak sa venujem Instagramu, ktorý občas zaberá naozaj dosť čas.

A do toho si ešte aj influencerka, teda, za tú ťa niektorí pokladajú, neviem ako to vnímaš ty. 

Pojem “influencer” nabral bohužiaľ akýsi negatívny, miestami až pejoratívny význam, čo je škoda, pretože byť influencerom neznamená len odporúčať produkty a zarábať na reklame. Neviem či sa môžem vyhlásiť za influencerku, to musia posúdiť iní, ale ak svojim konaním ovplyvním v pozitívnom zmysle čo i len jedného človeka, tak asi influencerka som.

Byť influencerom znamená mať aj zodpovednosť za svoje správanie na sociálnych sieťach a mať na vedomí, že svojim konaním môžeme ovplyvniť život niekoho iného či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. To je možno aj taký menší apel na všetkých, buďme radi, že máme aj influencerov, ktorí svojim správaním šíria dobro, robia osvetu, pomáhajú, zabávajú alebo inšpirujú. 

Prečítajte si: Janka Slačková o svojej fitness rutine: Ak chcete mať telo ako ona, nebude to zadarmo, toto všetko už vyskúšala

Súhlasím. Ako vnímaš sociálne siete ty? Berieš ich s rezervou, možno ako nejaký zdroj príjmu alebo čisto zo zábavy? 

Sociálne siete sú super vec do chvíle, kým tam netrávime všetok voľný čas a kým nás negatívne neovplyvňujú. Je tu taký zvláštny fenomén, kedy ľudia nadobudli pocit, že sa musia ku všetkému vyjadriť a všetkých zaujíma ich názor. Vplyvom sociálnych sieti sa zmenil aj pohľad na krásu a krásne sa zdá len to, čo je dokonalé. Napriek tomu mám sociálne siete rada, najviac využívam Instagram. Chodím si tam oddýchnuť, zabaviť sa, inšpirovať sa a zároveň sa stali aj zdrojom môjho príjmu. 

Pôsobíš ako osoba, ktorá sociálnymi sieťami síce žije, no v akejsi inej rovine. Čo je pre teba osobne neprípustné zdieľať na svojom profile? A naopak, čomu sa snažíš dávať najviac priestoru? 

Najviac priestoru sa snažím dávať bežným veciam, ktoré dennodenne zažívam. Či už je to šport, práca v rádiu, jedlo, tanec, modeling, je to kombinácia všetkého, čím žijem. Keď sa mi podarí mojich followerov rozosmiať a urobiť im krajší deň, vtedy sa veľmi teším. Mám aj spolupráce, ktorým venujem na mojom profile svoj priestor, ale vyberám si ich naozaj dôkladne a sú to veci, ktoré používam a ktoré môžem s čistým svedomím odporučiť. Na mojom profile by som nezdieľala cigarety alebo produkty s ktorými sa nestotožňujem, neverím im a viem, že nefungujú. 

Dobre, ale teraz naspäť k tvojej práci. Konkrétne možno tancu - ako si sa k nemu dostala?

Keď som išla do prvej triedy na základnej škole, mamina ma prihlásila na tanečnú, na ktorú som mimochodom nechcela ísť. Tanec som si však okamžite obľúbila a stala sa z neho láska a vášeň na celý život. S tancom som precestovala veľa krajín a mala som možnosť zatancovať si aj s veľkými speváckymi menami. Nie je deň kedy by som nemala slúchadlá na ušiach a netancovala pred zrkadlom, je to pre mňa najobľúbenejšia forma pohybu a navyše skvelý relax. 

Nebolo ťažké z tanca presedlať na žurnalistiku? Predsa sú to dva odlišné smery, ako si sa ich snažila skĺbiť? 

Pri tanci vyjadrujete svoje pocity telom a bez slov, pričom pri žurnalistike máte k dispozícii aj slová, čiže to bolo o niečo jednoduchšie :) Žurnalistika mi nebola cudzia, pretože už ako dieťa som chodila na recitačné súťaže, hrala som divadlo, prispievala do školského časopisu a dokonca som sa na vysokú školu hlásila na herectvo, kde ma nezobrali. Žurnalistika bola až druhý plán, ktorý napokon vyšiel. 

Napriek tomu sa vo sfére fotoaparátov a kamier pohybuješ, nakoľko pôsobíš aj ako modelka. Kedy  prišiel tento smer do tvojho života?

Keď som mala asi 13 fotila som do jedného časopisu s pletenou módou a niekde tam to všetko začalo. Keď som mala 14, tak ma oslovili pred nákupným centrom či by som o niečo také nemala záujem a ja som prikývla. Nasledovali prvé fotky, kastingy, prehliadky, roky práce a cestovania a teraz s odstupom času hovorím, že to bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí. Modeling ma naučil mnohým veciam a ja som mu zato extrémne vďačná. 

Mohlo by vás zaujímať: Dizajnérka Simona Šándorová prezradila svoje tipy, ako malými trikmi premeníte kúpeľňu na vlastné SPA

Vieš si predstaviť, čo budeš robiť v budúcnosti, respektíve, čomu sa budeš naplno venovať? Alebo možno - ak by si si mala vybrať jednu, dve veci, aké by to boli? 

Nikdy som nemala len jednu vec, ktorej by som sa venovala, vždy ma bavila na tom živote tá pestrosť. Každá z týchto činností mi prináša niečo iné a dokopy to tvorí príjemné kombo. Momentálne však najviac času venujem rádiu, ale verím, že čoskoro sa vrátime späť do starých koľají a budem môcť opäť cestovať, tancovať, fotiť a skrátka robiť čo zbožňujem. 

Čo je momentálne tvojou najväčšou ambíciou?

Možno to vyznie ako najväčšie klišé, ale pokiaľ budem zdravá a šťastná, tak to mi na začiatok bohato postačí. Posledný rok ma naučil spomaliť a nebrať všetko ako samozrejmosť. Ale keď si môžem trošku uletieť, tak chcela by som tancovať ešte aspoň 50 rokov! Cestovať, pracovať na sebe, pretože rádio je stále pre mňa ešte pomerne nová skúsenosť. Mám však aj zopár pracovných plánov, ktoré by som chcela zorganizovať tento rok, ale ešte neprišiel ich čas, preto o nich porozprávam nabudúce. :)

Neprehliadnite: V kúpeľni Anny Amenovej: Na ktoré skrášľovacie vecičky nedá dopustiť?

- Najčítanejšie -