Presunúť na hlavný obsah

Ľudia ju vnímajú ako priateľku známeho herca, ona je však viac. Rozhovor s Terkou Bizíkovou

Slovenské celebrity

Má 22 rokov a aj keď sa sama za influencerku nepokladá, pravdou však je, že ju spoločnosť registruje... a je jasné, že o nej ešte bude len počuť.

Terka, tvoje meno sa často skloňuje v médiách, no vďaka známejšiemu partnerovi ti možno čitatelia nevenujú až takú pozornosť. Kto je Tereza Bizíková? Ako by sa predstavila?

Áno, ľudia ma skôr poznajú ako Marekovu priateľku - modelku. A kto som ja? Jednoducho - obyčajné dievča, ktoré sa snaží žiť život naplno a snaží sa byť vždy pozitívne naladená. Som študentka, modelka zároveň a áno aj Marekova priateľka.

Začínala si ako modelka, myslím, že sa tomu ešte aj z času na čas venuješ. Ako si sa k tomuto dostala?

Teraz je taká doba aká je a modeling sa výrazne stopol. Posledné fotenie si už ani nepamätám, ale nie...posledné som mala minulý rok niekedy v lete. A modeling si našiel asi skôr mňa, ako ja jeho. Na sociálnych sieťach ma oslovil skaut, či by som to nechcela skúsiť a či by som neprišla do agentúry na stretnutie. Chvíľu som premýšľala či do toho ísť, ale povedala som si, že vyskúšam a uvidím. Veľkú podporu som mala od rodičov a celkovo od rodiny, ktorí mi fandili a fandia doteraz, takže možno aj to bolo také kľúčové, prečo som sa rozhodla do toho ísť. Prvé stretnutie v agentúre som mala ešte na základnej škole, ale rodičia boli toho názoru, aby sme s tým ešte počkali tak rok – dva. Predsa len som už bola o niečo samostatnejšia na strednej škole a  vycestovať do zahraničia len tak bez rodiny a sama, no nebolo to jednoduché. V necelých 16-tich som sa v zahraničí už predsa len vedela a musela sama o seba postarať. A som rada, že sme s tým počkali.  

Spomínala si, že si ešte stále študentkou... nie je ťažké kĺbiť tieto dva svety?

A áno, ešte stále študujem. Práve som v treťom bakalárskom ročníku na vysokej, takže je to naozaj náročné. Na jednej strane som aj rada, že teraz modeling a celkovo cestovanie nie je možné a viem sa venovať škole a písaniu bakalárskej práce. Ale keď bola normálna situácia tak vždy som to vedela skĺbiť učivo, ktoré som zameškala som si dobrala alebo som to stihla ešte pred odchodom. Ako som na vysokej škole tak tie dlhšie cesty museli ísť bokom, vybrala som si štúdium. Ale kto vie, možno sa opäť rozhodnem vycestovať aj na dlhšie.  

Prečítajte si: Má vzhľad modelky, no napriek tomu si vybrala prácu medzi mužmi. Rozhovor so Simonou Leskovskou

Tým, že máš naozaj zaujímavý profil, máš na sociálnych sieťach vybudovanú akúsi základňu fanúšikov.. pokladáš sa za influencerku, ako ťa niektorí ľudia vnímajú?

Či som influencerka, to zatiaľ neviem povedať na 100%. Ja nie som až taká aktívna na sociálnych sieťach, ako by sa asi očakávalo od pravej influencerky, ale keďže tam mám nejaké spolupráce, tak asi áno. Som taká polovičná influencerka. Za všetky spolupráce som veľmi vďačná a som rada, že si práve mňa vybrali, ale neviem si predstaviť mať na profile pomaly každú spoluprácu. To nie je mojím cieľom.

Keď sme pri tom Instagrame – je nejaká hranica, veci, ktoré na sociálnych sieťach nezdieľaš? Čomu sa vyhýbaš? 

Snažím sa vyhýbať negatívnym veciam a negatívnym komentárom od ľudí. Samozrejme, musíte rátať aj s tým, že sa nájdu takí ľudia, ale už si to proste nevšímam a neriešim to. Zo začiatku, som si to brala až moc k srdcu. Ak sa niekomu nepáčim, alebo sa mu nepáči čo dávam na sociálne siete, nech ma jednoducho nesleduje. Je to môj profil, moja vizitka.

Dnes si už pomerne známa a ľudia ťa vnímajú inak a predpokladám, že tento fakt aj ty inak berieš. Aké to však bolo, keď ťa zo začiatku začali vnímať médiá? Mám na mysli najmä bulvárne články... 

Určite to bolo pre mňa niečo nové, iné a nebolo to veľmi príjemné, keď som si o sebe čítala, niekedy aj nepravdy ale dnes píšu o mne a zajtra zas o niekom inom. Zo začiatku to boli neustále telefonáty, SMS správy, otravovanie mňa, mojej rodiny...ale to je bulvár. Priznám sa, že som to nezvládala úplne najľahšie, ale spoločne sme to zvládli, ja, priateľ a moja rodina a už je to za nami. S odstupom času sa už nad tým len pousmejem a idem ďalej. Veď trápiť sa tým, čo o vás niekto niekde napíše, nemá význam.  

Pre mnohé dievčatá si vzorom. Aký je to pocit a čo im chceš odovzdať‘?

Nikdy by som nepovedala, že by som mohla byť pre niekoho vzorom, ale ak áno, tak ma to veľmi teší a milo prekvapuje. A rada by som všetkým odovzdala nejaké tie pozitívne slová, povzbudila ich, aby si hlavne verili, že to zvládnu (ak sa pre modeling rozhodnú) a ešte možno odkaz pre všetkých - buďme k sebe lepší, ohľaduplnejší a tolerantnejší hlavne v tejto ťažkej dobe, ktorá je veľkou skúškou pre nás všetkých.

Neprehliadnite: Svetové móla vymenila za život na ranči: Ako dnes žije Denisa Klimová Dvončová? 

- Najčítanejšie -