Presunúť na hlavný obsah

Nemohli sa ani vystáť. Ako v skutočnosti vyzeralo natáčanie filmu Hriešny tanec?

Zahraničné celebrity

Jeden z najikonickejších filmov vôbec je známy azda všetkým generáciám. O čosi menej známe sú však okolnosti, za akých bol film natáčaný.

Keď sa v roku 1987 objavil na filmových plátnach film Hriešny tanec, okamžite spôsobil ošiaľ. Príbeh nevinnej Baby, ktorá sa zamilovala do tanca, ale zároveň aj do jedného z inštruktorov, si podmanil celý svet. Ikonickými sa stali nielen scény z filmu, ale aj piesne, ktoré sa v ňom objavili. Tie sa už krátko po premiére dostali na vrchol hudobných hitparád a nikto teda nemohol pochybovať o tom, že Hriešny tanec zlomí rekordy. A že ich naozaj zlomil. Už niekoľko mesiacov po vydaní filmu predal príbeh tanečnej lásky viac než milión videokaziet pre domácnosti - čo bolo najviac do tej doby. Ako prvý si tak podmienili tento rekord, no neostali len pri ňom - zároveň sa stal najsledovanejším filmoch pre ženy v histórii. 

Aj keď jeden z hlavných predstaviteľov Patrick Swayze pred pár rokmi podľahol rakovine, filmový priemysel sa snaží Hriešny tanec opäť dostať na filmové plátna - a to pokračovaním a natáčaním ďalšieho dielu. Či sa tak skutočne stane a budeme môcť vidieť Baby po rokoch, je skutočne otázne. Ďalšou otázkou však je, ako bude natáčanie vyzerať. Okrem toho, že v ňom nebude ikonický herec totiž nie je žiadnym tajomstvom, že to prvé natáčanie malo od priateľských vzťahov na míle ďaleko. 

Prečítajte si: Energickej Sandy z Pomády už neostáva veľa času. Herečke diagnostikovali najhorší stupeň zákernej choroby

Uplakané dievčatko

Už v momente, keď sa Patrick Swayze dozvedel, že jeho partnerkou má byť práve Jennifer Grey, nebol príliš nadšený.  V minulosti totiž s kučeravou herečkou už spolupracoval vo filme Červený úsvit a bolo jasné, že si nesadli. „Ani jednému z nich sa to nepáčilo,'' prezradil zdroj zo štábu a dodal, že zatiaľ, čo sa Patrick choval ako profesionál, výraznejšie problémy mala najmä Jennifer. Tú dokonca herec musel presviedčať, aby ho ''zniesla'' a aby natáčanie dokončili.

Problémy sa však objavovali na pravidelnej báze. Filmová Baby totiž averziu a odmietala pobozkať Patricka. Režisér po nej tak podľa zúčastnených na natáčaní doslova zjapal. Aj vďaka takémuto prístupu ikonický herec vraj Jennifer neznášal. „Mal z nej pocit, že je bojko,'' prezradila producentka filmu Linda Gottlieb po rokoch vo svojej publikácií, ktorú venovala práve ikonickému filmu. Jennifer vraj bola kreatívna, no mala obrovský problém držať sa pravidiel.

„Keď bolo treba urobiť niečo osemkrát, zakaždým to urobila inak. Patrick bol profesionál a zakaždým podal výkon, aký sa od neho očakával. Jennifer ľahko plakala, bola príliš citlivá a Patrick si z nej robil srandu. Bol to taký typický frajer,'' uvádza v knihe ďalej spomínaná producentka.

O tom, že sa s Jennifer ťažko spolupracovalo, napísal aj vo svojej knihe samotný Patrick. Ten priznal, že mu herečka liezla na nervy. „Pôsobí príliš emotívne. Niekedy sa jej tisli slzy do očí len preto, že ju niekto kritizoval, inokedy mala detinské nálady, ktorými nás nútila robiť scény znova  znova,'' priznal Patrick len pár rokov pred smrťou. Práve ich napätie a bojové scény však dokázali podľa režiséra medzi dvojicou vytvoriť zvláštnu, dôveryhodnú chémiu, ktorú dnes vidíme na obrazovkách televízorov.

Neprehliadnite: Bol pri smrti svojho syna, aj svojej manželky. Smutný životný údel Johna Travoltu 

- Najčítanejšie -