Presunúť na hlavný obsah

Bol pri smrti svojho syna, aj svojej manželky. Smutný životný údel Johna Travoltu

Zahraničné celebrity

Na svete zrejme nie je človeka, ktorý by nezaregistroval Johna Travoltu ako skvelého herca, ktorý sa objavil v hneď niekoľkých legendárnych snímkoch.

V tom, že sa stane hercom, mal John Travolta pomerne jasno už od svojich tínedžerských čias. Keď mal 16 rokov, odišiel zo strednej školy s tým, že chce zahviezdiť na filmových plátnach. Tento krok sa zdal ako logický, nakoľko sa herectvu venovala aj jeho mama, no zrejme nikto nečakal, že sa mu podarí dosiahnuť obrovský úspech už do niekoľkých mesiacov. Po tom, čo odišiel z New Jersey jeho kroky totiž namierili rovno do centra diania, New Yorku, kde sa prihlásil na konkurz do muzikálu Pomáda. Ten aj s prehľadom vyhral, no nebol to však jeho jediný úspech. Už ako 18-ročný vystupoval bez akéhokoľvek umeleckého vzdelania aj na legendárnom Broadwayi, kde sa mu dostalo toľko pozornosti a pochválnych kritík, že už o pár mesiacov na to si to namieril do ďalšieho hereckého mesta, konkrétne Los Angeles. 

Jednou z najvýraznejších vecí, ktorý sa Johnovi počas jeho filmovej kariéry podarila bolo nepochybne to, že napriek tomu, že pôsobil hneď v niekoľkých celosvetovo úspešných filmoch, nikdy neostal v tieni svojej postavy - na rozdiel od ostatných účastníkov Pomády. Zahral si totiž v rôznorodých žánroch, od hororov, cez komédie a drámy. Fanúšikovia ho mohli vidieť napríklad vo filme Pulp Fiction, Kat, Operácia zlomený šíp, Pozri kto to hovorí či Tvárou v tvár.

Prečítajte si: Pre Hollywood bola príliš škaredá. Meryl Streep na konkurzoch odmietali kvôli nepríťažlivému výzoru

Smutný osud

Tak, ako bol úspešný jeho kariérny život, zdalo sa, že sa mu šťastí aj vo svojom súkromnom - v roku 1991 si zobral za manželku krásnu herečku Kelly Preston. Všetko sa zdalo až priveľmi idylické do momentu, kým Travolta neprišiel so smutným priznaním - a to tým, že jeho najstarší syn Jett trpí Kawasakiho syndrómom, autizmom a vážnymi asmatickými záchvatmi. Starostlivosť o neho tak vyžadovala špeciálnu pozornosť, ktorú sa mu rodičia pochopiteľne snažili dať a na liečbu svojho syna hľadali tých najlepších odborníkov po celom svete. Napriek tomu sa však v roku 2009, v čase, keď mal Jett 16 rokov, odohralo obrovské nešťastie. Rodina bola spolu na dovolenke na Bahamách, keď najstarší syn herca dostal ťažký záchvať. Aj keď rodičia okamžite zavolali pomoc a pri svojom synovi stáli, stalo sa to najhoršie, čo si nedokázali ani predstaviť - počas záchvatu sa Jett buchol do hlavy tak silno, že zomrel.

Napriek tomu, že sa herec vyjadroval k svojmu súkromiu len zriedkavo, to, že je smrťou svojho syna zdrvený bolo badať nielen na jeho výzore, ale aj správaní. S manželkou Kelly sa však rozhodli držať pri sebe a v čase, keď si ich manželstvo prechádzalo krízou aj vďaka udalosti, ktorá ich zasiahla, sa rozhodli vyhľadať pomocou terapeuta. Prehovoriť o synovej tragickej smrti zvládol až po dlhých rokoch. „Pravdou je, že som nevedel, či to jednoducho zvládnem. Život pre mňa už nebol zaujímavý. Nechcel som sa ani len zobudiť,'' preradil v retrospektívnom rozhovore na margo nešťastnej udalosti, ktorú zároveň označil za najhorší deň svojho života. Nevedel sa zmieriť s tým, že pred vlastnými očami videl umierať syna a nemohol nič urobiť.

Oporou mu bola práve spomínaná manželka Kelly, s ktorou navštevoval manželskú poradňu. Tá im pomohla zoceliť ich vzťah, a tak nedávno oslávili 28.výročie svadby. Určite by to nebolo posledné, tentokrát však opäť zasiahol osud. Kelly totiž už počas toho bojovala s rakovinou prsníka, ktorej nakoniec bohužiaľ aj podľahla. Pri celom tomto boji stál pri nej obetavý manžel.

„S ťažkým srdcom vás musím informovať, že moja krásna manželka Kelly prehrala dvojročný boj s rakovinou prsníka. Odvážne bojovala s láskou a podporou mnohých ľudí,'' prezradil na sociálnej sieti a dodal, že svoju manželku bude tak, ako svojho prvorodeného syna stále milovať.

Neprehliadnite: Aj ona túžila byť matkou, no nebolo jej to dopriate. Otvorená spoveď Jennifer Aniston

- Najčítanejšie -