Presunúť na hlavný obsah

Aj ona túžila byť matkou, no nebolo jej to dopriate. Otvorená spoveď Jennifer Aniston

Zahraničné celebrity

Jedna z najznámejších herečiek sveta má takmer 52 rokov a za sebou dve manželstvá - no napriek tomu sa jej nepodarilo byť matkou... aj keď po tom veľmi túžila.

Už počas manželstva s Bradom Pittom sa šoubiznisový svet, ktorý vtedy tento pár označoval za najkrajší a najikonickejší, sústredil na to, kedy sa obľúbená herečka stane mamou. Jennifer spolu s Bradom totiž spĺňali všetky kritériá dokonalého vzťahu - obidvaja boli populárni, mali sľubne rozbehnuté kariéry, obrovské majetky a v neposlednom rade sa javili ako ukážkový pár. 

Bolo tak samozrejmé, že o založení si rodiny začala premýšľať Aniston celkom otvorene. Na túto otázku dokonca odpovedala aj samotným médiám, s ktorými dnes o tejto téme komunikuje len zriedkavo. Pre denník The Guardian sa v minulosti rozrozprávala o tom, že si nemyslí, že by prípadné tehotenstvo zastavilo jej kariéru, a tak sa mu samozrejme nebráni. Verila totiž, že má po svojom boku manžela, ktorý pri nej bude stáť v dobrom aj v zlom - a že sa samozrejme o malého drobca, po ktorom dvojica začala túžiť už po niekoľkých mesiacoch manželstva, postará. „Je čas, je čas... myslím si, že je možné pracovať aj s bábätkom a dokonca aj vtedy, keď je žena tehotná. Teším sa však na spomalenie pracovného tempa,'' uviedla v rozhovore Jenn.

Prečítajte si: Nešťastná Jennifer Aniston? Seriálová Rachel randila aj v skutočnosti s dvoma hercami z ikonického seriálu

Drastický rozchod

Predtým, než sa jej však podarilo otehotnieť, nastal zlom. Len pár mesiacov po tom, ako dala tento rozhovor, totiž prišla ako rana z jasného neba Bradova údajná nevera s hereckou kolegyňou Angelinou Jolie. Aj keď Jennifer týmto fámam neverila, nakoniec však predsa prišiel rozvod - a to s tým, že sa jej manžel zamiloval počas natáčania filmu. 

Aniston sa musela nielenže vyrovnať s tým, že zrazu jej manžel tvoril idylický, šoubiznisom zbožňovaný pár s ďalšou známou herečkou, ale aj s faktom, že sa do nej obuli médiá. Tie začali vynášať informácie o tom, že Brad opustil seriálovú Rachel kvôli tomu, že nechcela mať deti. Naopak, po boku Angeliny vraj môže túto potrebu rozvíjať. To však poriadne nahnevalo Jennifer, ktorá sa vyjadrila k tejto téme prostredníctvom magazínu Vanity Fair. „Naozaj ma tieto reči štvú. Nikdy v mojom živote som nepovedala, že nechcem mať deti. Chcela som ich mať, chcem ich mať a budem ich chcieť mať! Ženy, ktoré ma inšpirujú, sú tie, ktoré majú kariéry a deti, prečo by som teda limitovala seba? Vždy som chcela mať deti a nikdy by som sa ich nevzdala kvôli kariére. Chcem mať oboje,'' prezradila herečka.

O pár rokov neskôr sa po boku svojho snúbenca objavila na premiére komédie a zdalo sa, že sa jej zašťatilo - cez obtiahnuté šaty totiž vykúkalo zaguľaté bruško. O pár týždňov na to však bolo všetko opäť v norme a herečka mala fit postavu. Do dnešného dňa sa nevyjadrila k špekuláciám, ktoré následne priniesli viaceré zahraničné médiá - a to, že čakala so svojím vtedajším snúbencom  a neskôr manželom Justinom Therouxom bábätko, ktoré bohužiaľ nedokázala vynosiť do konca.

O tom, aké ťažké bolo pre ňu prijať fakt, že sa jej nepodarilo stať matkou, porozprávala aj teraz, po dlhých rokoch. „Som unavená z toho, ako sa celé roky píše o tom, že nemám deti preto, lebo sa príliš sústredím na kariéru, že som sebecká, že ani vari nechcem byť matkou, čo bolo veľmi nefér. Snažila som sa o dieťa dlho, ale nevyšlo to. No skutočne som si roky kvôli tomu pripadala menejcenná,“ uviedla Jenn pre magazín People a dodala, že každá žena - bez ohľadu na to, ako sa na to pozerá spoločnosť, má na svete aj inú úlohu, než byť matkou.

Neprehliadnite: Ak sa ženy nestanú matkami, sú považované za poškodený tovar: Jennifer Aniston roky bojovala s touto nálepkou

- Najčítanejšie -