Presunúť na hlavný obsah

Žena, ktorá vyráža dych: 89-ročná Carmen Dell'Orefice prezrádza, ako sa jej darí byť ikonou celý život

Zahraničné celebrity

Jej štýl inšpiruje ženy po celom svete a v každom veku. Čo robí Carmen Dell'Orefice inak, že sa jej darí starnúť s gráciou a nezameniteľným štýlom?

Krásna Carmen Dell 'Orefice je dôkazom, že vek je len číslo aj v modelingu. V tomto odvetí to totiž vôbec nie je len záležitosťou násťročných dievčat. Módni dizajnéri čoraz častejšie preferujú vyzreté, reálne ženy, s ktorými sa bežný zákazník viac stotožní a ona je toho jasným prototypom. Aj napriek vráskam si zachováva stále šarm a noblesu. 

Náročné detstvo a hľadanie samej seba

Dcéru maďarskej tanečnice a talianskeho huslistu objavila manželka módneho fotografa v autobuse, cestou na hodinu baletu. Absolútne ju na prvý pohľad očarila a videla v nej veľký potenciál. Prakticky hneď, dostala zmluvu s Vogue. Naštylizovali ju ako Popolušku, Červenú čiapočku a Snehulienku. Zožala veľký úspech.

Dievčatko z neúplnej rodiny žilo v núdzi a snažilo sa takto pomôcť matke, ktorá bola krajčírka. Na fotenia jazdila Carmen na kolieskových korčuliach, aby ušetrila na cestovnom. Šaty jej šila mama. Róby, v ktorých ju fotili do Vogue, jej však boli občas priveľké. Údajne bola taká podvyživená, že jej fotografi šaty upravovali špendlíkmi a vypchávali.

Táto kráska sa na titulke Vogue objavila prvýkrát vo svojich 15-tich. Od tej doby je súčasťou tých najprestížnejších kampaní po celom svete. Aj keď treba uznať, že jej život je ako sínusoída. Prešla si mnohými vzostupmi aj pádmi.

Prečítajte si: Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

Človek dokáže všetko, po čom túži, len treba naozaj chcieť

Bola trikrát vydatá a dvakrát dokonca zbankrotovala. No vždy sa opäť postavila na nohy. Drží sa hesla, že človek dokáže všetko, po čom túži, len treba chcieť. A jej to veru aj vychádza.

Dokonca jej Londýnska univerzita umení, udelila honorárny doktorát za jej celoživotný prínos v oblasti módy. Carmen je skrátka ikona a pojem. Snaží sa vyzdvihovať svoju prirodzenosť, podčiarknuť ju a naozaj sa jej to darí. 

Najstaršia modelka sveta starne do krásy a na nedostatok fotení sa sťažovať naozaj nemôže. Na rozdiel od rovesníčok, ktoré robia všetko preto, aby vymazali každú vrásku, Carmen s rokmi nebojuje, práve naopak.

Na svojej jedinečnosti si postavila počas uplynulých rokov kariéru. Veď len za posledných 17 rokov mala viac tituliek, ako kedykoľvek predtým. To už o niečom svedčí. 

"Podľa mňa nerobím nič zvláštne. Naučila som sa jediné. Sebaláske. Je to veľmi dôležité, pokiaľ v živote chcete byť šťastná. Milujem svoje telo, každú svoju vrásku, lebo viem, že je výsledkom niečoho. Radosti, šťastia, smútku, smiechu, či bolesti. To všetko však k životu patrí. Treba si to uvedomiť."

Prečítajte si: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

"Nemeňte sa kvôli niekomu inému. Všetko, čo robíte, robte len pre seba. Je to to najdôležitejšie. Ak sa chcete páčiť, musíte sa najskôr páčiť sama sebe. Lebo to, ako sa vnímate naozaj vo vnútri, vysielate do okolia. Viem, o svojich chybách, no nezameriavam sa na ne. Vždy sa snažím poukázať na moje prednosti," prezradila pre britský Vogue.

- Najčítanejšie -