Presunúť na hlavný obsah

Pripravte svoje vlasy na leto v predstihu: 4 tipy odborníčky, ako sa vyhnete zničenej korune krásy

Krása

Takmer každá z nás v lete bojuje so zničenými vlasmi. Dolámané a rozštiepené končeky berieme ako súčasť letnej sezóny. No nemusí to tak byť. Stačí, ak sa pripravíte na toto obdobie trošku v predstihu.

Mať krásne vlasy je snom každej ženy. A je úplne jedno, či túži po dlhých, alebo nosí kratší zostrih. Menovateľ dokonalej koruny krásy je totiž jednoznačný. Zdravie a lesk. Práve v letnom období, však naše vlasy extrémne trpia. Mnohokrát kombinácia slnka, mora, piesku, sucha sú tou najhoršou. Preto je dobré sa pripraviť na toto obdobie vopred. Teraz je ten ideálny čas. 

1.  Zázračné "Béčko"

Áno, nedostatok vitamínov a minerálnych látok  je tiež zodpovedný za vzhľad našich vlasov. Preto je veľmi dôležité začať s riešením problémov aj zvnútra.

"Ja pred letom, odborúčam zvýšiť príjem klasickej B12. Na jednej strane obyčajný B-komlex, pomáha eliminovať stres, no znižuje aj vypadávanie vlasov, v značnej miere. Len ako keby sme na neho zabudli. Pri ošetrovaní padajúcich vlasov sa osvedčilo skombinovať tiež B vitamíny so zinkom. Posilňuje to pokožku na hlave a pomáha aj predchádzať lámavosti," vysvetľuje MUDr. Eva Gajalová, dermatologička.

2. Rekonštrukčné kúry

Ideálnou voľbou práve pred cestou na dovolenku k moru, sú rekonštrukčné kúry. Vlasy vám totiž ochránia minimálne na mesiac, dodajú potrebnú výživu a predídete aj veľmi častému, zbytočnému vysúšaniu a týmpádom aj lámaniu. 

"Kadernícke salóny v dnešnej dobe ponúkajú rôzne rekonštrukčné kúry, ktoré netreba podceňovať. V našich salónoch používame kúru od JOICO, ktorá je výnimočná tým, že pôsobí až do jadra vlasu a nielen na povrchu, týmpádom naozaj obnovuje štruktúru a nie je to taký ten efekt lesklých vlasov na jedno umytie ako to býva napríklad pri všelijakých “zázračných“ maskách z drogérie. V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac a treba zvoliť kvalitu nad kvantitou a za naozajstným vlasovým refreshom poputovať do kaderníctva."

Mohlo by vás zaujímať: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

"Podobne ako nám len lekár môže predpísať lieky na predpis, kaderníci v salónoch používajú prípravky, ktoré sú koncentrovanejšie a určené na profesionálne použitie. Staré dobré podstrihnutie končekov tiež nie je žiadna fáma, a tých zbytočne zničených sa treba zbaviť, aby nespôsobili ešte výraznejšie lámanie vlasu," hovorí expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. 

3. Hydratácia v každom ohľade

Základom dobrého fungovania celého nášho tela je hydratácia v každom ohľade. Začať treba s dostatočným prísunom vody a tekutín. K tomu je skvelé pridať aj vlasové spreje. Tie hydratujú na povrchu a zároveň ochránia pre UV lúčmi a spomínaným zbytočným vysúšaním vlasov. Takže voda je skutočne základ a vie chrániť možno oveľa viac ako predpokladáte. 

Inšpirujte sa: Nočné zázraky pre pleť: Prebuďte sa do rána viditeľne mladšia a cíťte sa o 10 menej

4. Eliminujte tepelné úpravy

Pre vlasy ako také je letné obdobie mimoriadne náročné. Preto by ste ich nielen počas horúcich dní, ale ideálne už mesiac pred sezónou, nemali tak zaťažovať používaním žehličky, kulmy, či zbytočného fénovania. Skrátka eliminujte tepelné úpravy. Predídete tak zbytočnému oslabeniu vlasového vlákna.

Dobré je raz do týždňa zvoliť aj nočnú kúru. Stačí vám obyčajný olivový olej, ktorý nanesiete na vlasy, zamotáte si ich do uteráka a necháte cez noc pôsobiť. Je to rýchle a veľmi efektívne. Takže hoci sa leto blíži, toto všetko ešte stíhate. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe